Eesti looduse päev: jahimehed kutsuvad külla

Eesti looduse päeval oodatakse kõiki jahi- ja loodusehuvilisi jahimeestele külla. Jahimehed on metsa kõrvad ja silmad ning neil on looduse kohta palju rääkida. 

Kogupereüritus
EST

Kuna Eesti Jahimeeste Selts on tänavu nimetanud „Jahindus on looduskaitse“ aastaks, siis sellest lähtuvalt saavad jahimehed üle Eesti jahindust kui praktilist looduskaitse meedet kõigile tutvustada. Jahimeeste osaluse idee on looduse- ja jahindusesõpru kutsuda jahimajadesse üle Eesti, rääkida tänapäeva jahimeeste tegemistest (tutvustada jahimaju ja tegevusi) ning metsas toimuvast (nt läbi rajakaamerate) ning võimalusel viia ka metsaradadele (nt söödaplatsi, rajakaamera juurde). 

Jahimehed ootavad kõiki külla - nii nooremaid kui vanemaid huvilisi. Osalemine on kõigile tasuta.

Eesti Jahimeeste Seltsist osalevad Eesti looduse päeval:

  • Pärnumaa Jahimeeste Liidust kutsub Aruvälja jahiselts oma jahimajja (Põhara küla Pärnu linn Pärnumaa). Näha saab jahitrofeesid, topiseid, uurida jahimeeste tegemiste kohta. Jahimaja on avatud terve päev.
  • Raplamaa loodus- ja jahindushuvilisi kutsub külla Valtu Jahiselts. Kuulata saab jahimeeste tegevustest, metsaelust, näha ulukite topiseid jms.
  • Lääne-Virumaal võtavad huvilisi Vihula jahimajas vastu Haljala jahiühistu jahimehed. Ülevaate saab jahimeeste tegevustest, tänapäeva jahindusest, näidatakse ka rajakaamerate pilte, topiseid jms. Samuti saab huvi korral jahimeestega minna söödaplatsile. Looduse päev on Vihulas avatud kell 10-13. 
  • Harjumaal korraldab Ääsmäe jahiselts oma jahimajas looduse päeva, kus huvilistele räägitakse tänapäeva jahindusest. Ülevaate saab ka jahimeeste tegemistest, metsaelust jms. Loomulikult saab jahimajas näha ka erinevaid topiseid ja trofeesid.
  • Hiiumaal on külastajatele avatud Kõrgessaare jahimaja (Kaalumaja Napi küla Hiiu vald). Toimuvad jahimeeste ja metsaelu tutvustavad vestlused. Jahimaja avatud kell 11-16. Täiendav info: tel 508 8618.
  • EJSi delegatsioon osaleb Erametsaliidu ja Erametsakeskuse kogu pere metsa päeval, kus räägitakse jahindusest, näidatakse topiseid, toimub nahast ehete valmistamise töötuba jm. Täpsem info siit.

Vaata täpsemat info EJSi kodulehelt!

Korraldaja

Eesti Jahimeeste Selts

Eesti Jahimeeste Selts on esindusorganisatsioon, mis ühendab 11 000 jahimeest üle Eesti. EJS täidab muude ülesannete kõrval ühiskondlikku tellimust ulukite arvukuse reguleerimisel, mille üheks eesmärgiks on viia miinimumini ulukite tekitatud kahjud maa- ja metsamajandusele ning kalavarudele.

Märksõnad: