Eesti looduse päev: õppekäik Eesti Vabaõhumuseumis

EV100. sünnipäeva tähistamiseks korraldatud Eesti looduse päeval saab Eesti Vabaõhumuuseumis teha jalutuskäigu Rocca al Mare õpperajal, et märgata ja tundma õppida siinse looduse mitmekesisust.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Rocca al Mare looduse õpperada tutvustab Kopli lahe läänekalda kaunist loodust ja ajaloo kaudu inimese seost ümbritseva keskkonnaga. Õpperaja 10 punkti viivad külastaja taluaeda, metsa ja mere äärde, juhivad tähelepanu põlispuudele ja rändkividele, taimedele ja loomadele. Tähelepanelik vaatleja leiab siin märke kunagisest Rocca al Mare suvemõisa pargist, kuhu nüüd on rajatud muuseumi talud oma õuede ja aedadega. See aitab mõista, mil moel inimene loodusega seotud on ja kuidas keskkond inimese tegevusi mõjutab.

Õpperaja vaatluspunktide lühikirjeldused on lisatud punktitähiste juurde. Põhjalikum rajajuht on allalaetav muuseumi kodulehel: https://evm.ee/uploads/files/EVM_Loodusrada.pdf . Igas punktis ootab külastajat küsimus, millele leiab vastuse raja punktikirjeldusest. Kõikidele küsimustele õigesti vastanute vahel loosime välja muusemi aastapääsme tervele perele.

Korraldaja

SA Eesti Vabaõhumuuseum

Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti maa-arhitektuuri ja külaelu tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum. Muuseumi 14 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid 18.–20. sajandil erineva jõukuse ja tegevusalaga pered. Kuigi praeguseks on üle toodud juba ligi 80 hoonet, ei ole muuseum siiski veel valmis, vaid muutub ja areneb pidevalt. Mõnusat ajaviitmist ja tera tarkust leiab siit igal aastaajal.