Eesti looduse päev RMK ühismatkal: lastekirjanik Julius Oro

RMK matkatee võrgustikul toimuva suure ühismatkamise raames leiavad ajalooliselt olulistes paikades aset Eesti lugu tutvustavad sündmused.

Kogupereüritus
EST

Üksinda ma kõnnin metsas,
ümberringi kuused, kased.
Orav istub männi otsas,
linnukene siristab.

Selle salmi ja paljud teised armastatud lasteluuletused on kirjutanud Julius Oro. Tuntud lastekirjanik oli pärit Hiiumaalt, kuid elas pikalt Vasalemmas, kus töötas kooliõpetajana. Julius Oro toimetas ajakirja "Laste Rõõm" ning on kaasautorina kirjutanud mitu lugemikku ja aabitsat. Julius Oro tekstidele loodud laule laulavad lapsed tänapäevalgi ning ka tema luuletusi on korduvalt kaasajalgi uuesti välja antud.

Julius Oro elust ja loomingust räägib näitleja Christopher Rajaveer, muusikalise meeleolu loob Henri Laks (kitarr).

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 21.00 ja on tasuta!

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

 

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.