Eesti looduse päev RMK ühismatkal: Väike Illimar

RMK matkatee võrgustikul toimuva suure ühismatkamise raames leiavad ajalooliselt olulistes paikades aset Eesti lugu tutvustavad sündmused.

Kogupereüritus
EST

Väike Illimar on kirjanik Friedebert Tuglase loodud armastatud raamatutegelane, kelle lugu põhineb autori enda lapsepõlvel. Ahjast pärit Tuglas ise on meenutanud:
„Ilmunud raamatu lugemise järel ütles ema naerdes: „No oled aga sina seal luisanud!“ Kuid mõni aasta hiljem kuulsin, kuidas ta tuttavatele oma varasema elu mälestuste samu lugusid jutustades juba minu „redaktsiooni“ kasutas. Ta oli nendega harjunud ja neisse uskuma hakanud.“

Katkendeid Tuglase raamatust "Väike Illimar" loeb näitleja Pääru Oja, muusikalise meeleolu loob Indrek Kruusimaa (kitarr).

Ühismatkal jääb matkagruppide teele mitmeid paiku, kus on Eesti Vabariigi 100 aasta vältel aset leidnud huvitavaid sündmusi. Osad neist lugudest tulevad Eesti näitlejate ja muusikute poolt ettekandmisele matkatee peatuskohtades. Nendele kontsert-etendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa võtta ei saa.

Üritus algab kell 22.00 ja on tasuta!

Registreeri end sündmusele järgneval lehel avaneva REGISTREERIMISVORMI kaudu.

Korraldaja

Riigimetsa Majandamise Keskus

Riigimetsa Majandamise Keskus ( RMK) on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.