Eesti looduse päev: Soomaa rahvuspargi lammimetsade võlu, Kopra matkarada, Keskkonnaameti retk

Eesti looduse päev on keskkonnaasutuste ja -ühenduste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.

Kogupereüritus
EST

Kaili Viilma eestvedamisel matkame Soomaal, RMK Kopra matkarajal, kus tutvume Soomaa lammimetsade võludega, läbime lühikese Kopraraja laudteel (1.8 km) ning uudistame ümberringi laiuvat lammimetsa. Samuti kõneleme loodusmetsa väärtustest ja elurütmist ning Eesti metsadest ka veidi üldisemalt, metsaga seotud uskumustest ja arusaamadest. Rajal võib näha märke kunagistest suurimatest üleujutustest ja kopra tegevusjälgedest. Koprarada viib läbi hämara kuusiku, heleda sõnajala-kaasiku ja märja lodumetsa Mardu oja äärde.

Koguneme kell 15.00 Soomaa rahvuspargi keskuses Tõramaal, Tipu külas, Viljandimaal.

Retk kestab 2 tundi ja sellel saavad osaleda 20 kiiremat registreerujat. Pane end kirja https://doodle.com/poll/dgfhwfmzspn5ur2h.

Lisainfo: Kaili Viilma, kaili.viilma@keskkonnaamet.ee, 505 1955

Korraldaja

Keskkonnaamet

Keskkonnaameti ülesanne on viia ellu riigi keskkonnakasutamise, looduskaitse ja kiirgusohutuse poliitikat ning osaleda kõikvõimalike keskkonnaalaste õigusaktide ja muude ametlike dokumentide väljatöötamises ning täiustamises.

Märksõnad: