Eesti mereaerutajate sümpoosion SKEG2018

Üheksandat korda toimuval Eesti mereaerutajate sümpoosionil õpitakse ja harjutatakse BCU treenerite juhatusel meresüsta sõidu tehnikaid, sotsialiseerutakse ja veedetakse ühiselt nädalavahetus looduses

EST ENG

Eesti mereaerutajate sümpoosion toimub 2018. aastal 20.-22.juuli Põhja-Eestis Kolga lahel, Pedassaarel. Sel aastal toimub Eesti mereaerutajate kokkutulek juba 9. korda järjest ning osavõtma on oodatud kõik uued ja vanad süstasõidu sõbrad.

Sümpoosion on kogukonna kokkutulek, kuhu kohalejõudmine on alati seiklus, oskuste jagamine põnev ja vestlusringi jagub särasilmi öötundideni. Õpetavad Briti Kanuuühingu (BC) poolt tunnustatud süstasõidu professionaalid Eestist ja välismaalt. Seekord on tulemas külalised Hispaaniast, Inglismaalt ja Soomest.

Poolepäevaste kursuste teemadeks on matkamiseks vajalikud oskused merel: tervis, varustus, navigatsioon ja ilm, kommunikatsioon, grupijuhtimise põhitõed, riskide hindamine ja juhtimine, ohtude vältimine ja ohuolukordade läbimängimine. Laupäeva õhtul toimub juturing, kus arutatakse möödunud aastal toimunud õnnetusi ja napikaid, tutvustatakse matkasihtkohti ja erilisi ettevõtmisi.

Broneeri koht Sea Kayaking Estonia kodulehel või e-posti teel info@seakayakingestonia.com.

Aerutamisriietus:

Riietu vastavalt vee ja õhutemperatuurile. Tavaliselt piisab suvel soojast pesust ja kuivülikonnast selle peal. Sooja ilmaga sobivad jalga lühikesed püksid või spordipüksid ja veekindel top.

Jalas võiks olla vett taluvad jalanõud, surfisussid, veesaapad, või midagi taolist.

Peas võiks olla sõltuvalt ilmast kas soe müts või päikse eest kaitsev laia äärega müts, buff vms.

Veetemperatuuriga kuni 15 C on soovitav kasutada kuivülikonda ja selle all vähemalt õhukest (sport) soojapesu kihti. Veetemperatuuriga alla 10 C tuleks võimalusel kasutada kuivülikonna all paksemat nt Polartec fliisist sooja pesu. 

Kindad (veekindlaid-, töö-, rattasõidu- või muud kindad) ei ole aerutamisel vajalikud.

Isiklik laagrivarustus:

Magamiskott, matt ja telk. 
Toit ja joogivesi.
Päikesekreem ja muud isiklikud hügieenitarbed ning ravimid kui vaja.
Süstasõidu riided ja laagririided.

Täpsem kursuste info täieneb jooksvalt ja kursustele registreerimine toimub kohapeal.

Sümpoosion algab reede õhtul kohaleminekuga ja lõpeb pühapäeva õhtul.

Kursused algavad laupäeval kell 10:00 hommikul. Kel vähegi võimalik on mõistlik kohale tulla juba reede õhtul.

Pühapäeval algavad kursused kell 9:30.

NB! Kõigil osalejatel võtta kaasa toit ja jook (sh. joogivesi) ning magamisvarustus. Kõik tekkiv prügi tuleb mandrile ise tagasi viia.

Laagripaik asub Pedassaare idarannas.

Broneeritud ja makstud koha tühistamisel 7 päeva enne matka tagastatakse kogu osalustasu. Matka tühistamisel vähemalt 24h enne matka toimumist tagastatakse 50% osalustasust. Kui matk tühistatakse vähem kui 24h enne toimumist siis üldjuhul osalustasu tagasi ei maksta. Matka tühistamisel kuni 6h enne toimumist on võimalus valida uus matk vabade kohtade olemasolul, sel juhul loetakse uue matka osalustasu makstuks tühistatud matka osalustasuga. Matka broneering hakkab kehtima hetkest kui osalustasu on laekunud Sea Kayaking Estonia OÜ pangaarvele.

Korraldaja

Seakayaking Estonia

Sea Kayaking Estonia on Eesti Matkaliidu liige. SKE põhitegevuseks on meresüsta, kanuu ja SUP matkade ja koolituste korraldamine Eestis ja välismaal. Meie eesmärgiks on mereaerutamise edendamine ja ohutute sõiduvõtete propageerimine. Oleme korraldanud Briti Kanuuühingu koolitusi ja Eesti Mereaerutamise sümpoosionit juba üheksa aastat.