Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtu "Legendid. Heli Lääts ja Voldemar Kuslap"

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks korraldab Eesti Muusika Kuulsuste Koda kohtumisõhtud Eesti levimuusika kõige suuremate tegijatega. Räägitakse sellest, kuidas sündisid legendid ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

EST

15. novembril kell 19.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtumisõhtu kahe legendaarse muusikuga – Heli Läätse ja Voldemar Kuslapiga, kes on vaimustanud mitmeid eestlaste põlvkondi. Õhtut juhib Sten Teppan.

Heli Lääts ja Voldemar Kuslap on meie muusika elavad legendid aegadest, kui televiisor oli haruldus, kui laulud võistlesid, kui Horoskoobi saate vaatajate kirjade arvu mõõdeti joonlauaga ning kui muusikute saateansamblitesse kuulusid nimed nagu Arne Oit, Emil Laansoo, Kalju Terasmaa, Peeter Saul, Uno Naissoo ja Uno Loop.

See oli aeg, kui tekkisid esimesed üle-eestilised lemmiklauljad, keda tänapäeval nimetatakse ka staarideks. Vestlusõhtutel kuuleme kõige autentsemast allikast, kust tuli selle aja esinejate sarm, kas laul valis laulja või vastupidi ning kuidas tehti telesaateid?

Eesti Muusika Kuulsuste Koja korraldatav kohtumisõhtute sari toob publikuni Eesti levimuusika legendaarsemad tegelased. Fookuses on inimesed, kelle tegevus on kõige rohkem mõjutanud Eesti levimuusikat. Igal kohtumisel saab muusikutelt kuulda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus. Kohtumisõhtute eesmärgiks on Eesti Muusika Kuulsuste Koja idee tutvustamine ja eksponaatide kogumine Eesti levimuusika näituse jaoks.

Kuulsuste koda ja näitus on ühtlasi ka kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks, eesmärgiga säilitada ja näidata publikule Eesti muusika kultuuripärandit ja hoida au sees neid levimuusikuid, kes meie rahvale nii kodu- kui välismaal kuulsust on toonud. Tegevuse ja kogumiskampaania kohta leiab lisainfot www.kuulsustekoda.ee ning www.facebook.com/kuulsustekoda.

Kohtumisõhtut toetavad EV100 ja Georg Otsa nimeline Tallinna muusikakool. Õhtut salvestab Eesti Rahvusringhääling. Meediapartneriks on DELFI.

Piletid 15/10€ müügil Piletilevis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Korraldaja

Risto Lehiste