Eesti naisühenduste kingitus 24.02.2018 sündivatele lastele

Eesti naisühendused kingivad EV100 puhul kõigile 24. veebruaril 2018 sündivatele lastele EV100 albumi.

Eesti naisühendused kingivad EV100 puhul kõigile 24. veebruaril 2018 sündivatele lastele EV100 albumi. Albumi Eesti Vabariik 100 on välja andnud kirjastus TEA ja tegemist on Eesti ajalugu läbi viimase saja aasta käsitleva teosega. Vabariigi sajandal tähtpäeval sündivad lapsed saavad olema EV järgmise saja aasta kujundajad ning meie maa ja rahva hoidjad.
Eesti Vabariik 100 albumid koos pühendusega „Kasva ja saa õnnelikuks! Hoia ja armasta Eestimaad!“ antavad naisühenduste esindajad 25. veebruaril üle vastsündinute vanematele haiglate sünnitusosakondades kõikjal Eestis. Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon EENA, Eesti Naisliit, Eesti Juristide Liidu Naisteühendus, Naiskodukaitse, Riigikogu Naisteühendus

25.02.2018 viisid naisühenduste esindajad üle riigi haiglate sünnitusoskondadesse Eesti Vabariik 100 ablumid ja õnnitulsed vastsündinute vanematele. Kokku sündis Eestis 24.02.2018 25 last.

Algataja

Anu Viks

BPW Estonia MTÜ ehk Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon (EENA) loodi 1992. a. eesmärgiga aidata kaasa oma erialal pädevate, ettevõtlike naiste ja naisjuhtide omavaheliste kontaktide loomisele, ideede ja arvamuste vahetamisele ja ühiste tegevuskavade elluviimisele ning klubilise tegevuse traditsioonide säilitamisele. Alates 1993. aastast kuulub EENA BPW Rahvusvahelisse Föderatsiooni. EENA koosseisus on 6 klubi ja üle 120 liikme. Rahvusvaheliselt kasutame nime BPW Estonia. Naiste võrdõiguslikkuse tagamiseks algatasid EENA juhatus ja selle liikmed koostöös teiste naisühendustega üle 10 aasta tagasi diskussiooni emapalga kehtestamiseks. Samuti on ühenduse liikmed aktiivselt osalenud naiste tööalaste õiguste kaitsmisel ja perevägivallaga seotud küsimuste lahendamisel Eesti Naiste Ümarlaua projektides. EENA on osalenud Eurointegratsioonibüroo ja Riigikantselei Euroopa Liidu Infosekretariaadi erinevates projektides. Läbi aastate on korraldatud koolitusi teemadel „Naised avalikku ellu“, „Naine väärtusta ennast“, „Naised võtmepositsioonidele“, „Pere-ja tööelu tasakaal“. BPW Estonia algatatud on võrdse palga päeva kampaania "Tilliga ja tillita", mis kestab alates 2011 aastast siiani. Traditsiooniks on aasta naise, aasta noore naisettevõtja ja aastate naise valimine ja selle tiitli pidulik omistamine, et laiemalt tutvustada nii ametialaselt kui sotsiaalselt eriti silmapaistvaid naisi ning rõhutada nende panuse olulisust meie elus.

Kajastus pressis