Eesti oma sinine

Pärnu Muuseumi ja EKA moeosakonna ühisprojekt „Eesti oma sinine“ ühendab moe, looduse ja pärandkultuuri kaasaegses võtmes näituseks 2018. aasta aprillist mai lõpuni Pärnus. Näituse avamine toimub 5. aprillil kell 16.00 Pärnu Muuseumis.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Pärnu Muuseum ja Eesti Kunstiakadeemia moeosakond loovad Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks eestihõngulise näituse "Eesti oma sinine". Näitus põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel tõlgendades loojate nägemust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega. Rõivakollektsioonid värvitakse ja kujunda-takse Eesti oma sinistes toonides, mis on saavutatud Eesti looduses leitavate taimedest. Sinine värv kirjeldab meie rahvust, väärtusi ja kultuurilugu harukordselt hästi - natukene külm ja põhjamaine, natukene sügav ja vaikiv, esmapilgul kättesaamatu ja kauge. Näitus toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri – mitmetahuline näitus loob avatud dialoogi näituse ning näituse külastaja ning looduse, kunsti ja rahvakultuuri ning inimese vahel. 

Loovjuht ja idee autor: Piret Puppart

Konsultant: Liisa-Maria-Anette Samm

Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar (EKA BA II kursus) ja Kadi Adrikorn (EKA MA II kursus)

Fotograaf: Virge Viertek; Stilistika: Gerly Tinn; Meik ja juuksed: Mammu

Modellid: Hanna Brita Kähari (AL Model Management) ja Alan (Sage Management)

Kuraator: Aleksandra Ehte Pärnu Muuseumist

Galeriifotod näituse avamisest 5. aprillil.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.