Eesti sai kingituseks palverännuteeAvaldatud: 16.07.2017

Pühapäeval esitleti Pirita kloostrist Vastseliinani kulgevat 460 kilomeetri pikkust palverännurada. Teekonnale toetuseks on loodud ka kaardirakendus.

Lagle Parek esitleb huvilistele palverännuteed. Foto: Aron Urb / EV100

Palverännutee loomise eestvedaja Lagle Pareki sõnul on kultuurilooliste vahepeatustega palverännutee Piritalt läbi Eesti kuni Vana-Vastseliinani kloostri ja ta sõprade kingitus Eestile riigi 100. sünnipäeva puhul.

„See on iseenda leidmise teekond ja võimalus õppida lugudest, mida jutustavad palverännuteed ääristavad paigad kaugetest aegadest, esivanemate vaimsusest ja kätetööst,“ esitles Parek teekonda. 

460-kilomeetri pikkune palverännutee algab Pirita kloostrist, läbib seitse maakonda – Harjumaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Tartumaa, Põlvamaa, Võrumaa) – ja lõpeb Vastseliina linnuse külastuskeskuses. Põhiteekonna veerele jääb enam kui 140 kultuuriliselt olulist peatuspaika.
„Teekonna määramisel oleme püüdnud vältida suurema liiklusega teid ja eelistada loodusradu. Samuti oleme püüdnud inimesi viia nendesse kultuurilooliselt olulistesse paikadesse, mis on seni pälvinud põhjendamatult vähe tähelepanu,“ avaldas Parek.

Koostöös Maa-ametiga on valminud palverännuteest ka kaardirakendus.

Vaata ka meeleolukat galeriid Pirital toimunud kloostripäev. 
LOE reportaaži palverännuteest

Kõik uudised