Eesti - Soome 100+ maavõistlus jalgpallis

Eesti ja Soome jalgpalliliidud on ühendanud jõud, et tähistada mõlema riigi 100. sünnipäeva suure jalgpalli maavõistlusega, mis leiab aset 10. juunil 2017.

Valmis!
Valmis!

Kui järgmisel aastal tähistab Soome riik oma 100. sünnipäeva, siis 2018. aastal täitub 100 aastat Eesti riigi iseseisvumisest. Suurprojekt Eesti - Soome 100+ maavõistlus kutsuti ellu nende oluliste sündmuste tähistamiseks ja kahe riigi kultuuriliste ja jalgpallialaste sidemete tihendamiseks.

"10. juunil 2017 ühendame jõud ja korraldame ühe päeva jooksul 100+ jalgpallimängu, kus on vastamisi Eesti ja Soome võistkonnad. Soovime kaasata nii professionaalne, amatööre, mehi, naisi, poisse, tüdrukuid ning inimesi erinevatelt elualadelt, kes panevad välja panna oma jalgpallivõistkonna ja võtavad mõõtu naabriga," lausus Soome Jalgpalli Liidu president Pertti Alaja.

"Usume, et selleks päevaks on võimalik panna Eesti ja Soome ühes rütmis hinagama, sest jalgpalli ei ole ainult sport, see on kultuuriline fenomen," ütles Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak.

Eesti ja Soome alaliidud ootavad maavõistlusele osalema erinevaid organisatsioone, ettevõtteid, jalgpallivõistkondi ja kõiki teisi huvilisi. Registreerimine: 100games.eu/#eesti

"Tegemist on ainulaadse võimalusega võõrustada oma naaberriigi võistkonda või hoopis reisida naabrite juurde. Samal ajal annab iga võistkond panuse ka sportlikku tulemusse, sest iga mängu võidu eest teenib võistkond punkti oma riigile," selgitas Soome Jalgpalli Liidu peasekretär Marco Casagrande.

Eesti - Soome 100+ maavõistluse korraldamiseks on kahe riigi alaliidud allkirjastanud koostöömemorandumi ja moodustanud ühise korralduskomisjoni.

Algataja

Eesti Jalgpalli Liit