Eesti-Soome 100+100

EV100 puhul juhime tähelepanu metsavendlusele kui EV järjepidevuse olulisele alustalale. Loome sidemeid sugulasrahva Soomega, kutsudes huvilisi matkadele metsavendade punkrite juurde Vigala vallas.

Pühendusega EV 100. aastapäevale korraldame 2017. a. suvest kuni 2018. a. sügiseni matku ja mäletusüritusi Vigala vallas Põrgupõhja ja Käntu metsavendade punkrite juures. Kutsume oma Soome projektijuhi kaudu ka Soome ajaloohuvilisi osalema. Eesmärgiks on 100 eestlase ja 100 soomlase osalemine matkadel ja ajalooüritustel vabas õhus metsavendade punkrite juures. See on meie kingitus Eesti riigi ja Soome riigi sünnipäevade puhul.

Matkad toimuvad koostöös RMK-ga, kes on oma projekti "Matkatee piirist piirini" raames loomas uut matkarada, mis kulgeb läbi kõnealuste piirkondade Vigala vallas. Kingitus aitab kaasa Eesti ja Soome ajaloohuviliste vaheliste sidemete loomisele, ajalooturismi arengule ja ajaloopärandi säilitamisele. Tegevused aitavad säilitada huvi piirkonna ajaloo ja metsavendluse vastu. Mälestusüritusi punkrite juures on ka varem toimunud, me tahame arendada üritusi edasi ja anda neile rahvusvahelise mõõtme.

Punkrid asuvad raskesti ligipääsetavates ja varjatud kohtades, seega kujutab sinna ja tagasi liikumine endast viiekilomeetrist matka, mis aitab kaasa tervislike eluviiside populariseerimisele.

Lisainfo Vigala Külade Ümarlaua kodulehelt: http://vigalakant.org.ee/wp/?page_id=325
Fotode autor: Urmas Lauri, Lääne Elu.

Sept-okt 2017 - Noorte matk Põrgupõhja punkri juurde Oktoober 2017 - Mälestusüritus Käntu punkri juures 31. detsember 2017 - Põrgupõhja lahingu aastapäev Kevad-suvi-sügis 2018 - Soome ja Eesti ajaloohuviliste matkad Täpsemad kuupäevad ilmuvad niipea, kui need on teada!

Algataja

Vigala Külade Ümarlaud

MTÜ Vigala Külade Ümarlaud on külaliikumise edendamiseks asutatud organisatsioon. Eesmärgiks kohaliku elu arendamine, külade elujõulisuse kasv läbi kogukonna kaasamise ja tugevdamise, projektide kirjutamine ja elluviimine, infovahetus ja koostöö teiste organisatsioonidega. Vigala Külade Ümarlaud on tegutsenud 10 aastat.