Eesti V Koolide Teadusteatrite Festival „Sinine.Must.Valge"

Festivalil on peateema „Sinine.Must.Valge“. Festivali üks alaeesmärk on teostada ja fikseerida koolide teadusteatrite etendustes vähemalt 100 füüsikalist ja keemilist nähtust/efekti. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Eesti V Koolide Teadusteatrite Festival toimub 22.–23. novembril 2018 Viljandi gümnaasiumis.
Festivalil on seekord spetsiifilisem peateema „Sinine.Must.Valge“, mis aitab osalejatel fokuseerida oma etenduste süžeesid, samas aktiviseerida noorte kujutlusvõimet ja loomingulisust etenduste koostamisel. Pühendame oma festivali Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning jätkusuutlikule ja keskkonnasõbralikule tulevikule. Seoses sellega on festivali fookuses:
1. Teostada ja fikseerida koolide teadusteatrite etendustest vähemalt 100 füüsikalist ja keemilist nähtust/efekti;
2. Siduda koolide teadusteatri iga etenduse vähemalt üks element plastide koostise ja/või mõjudega inimesele/keskkonnale.
Festivalile on kutsutud Eesti koolide juures tegutsevaid teadusteatreid, kusjuures pole piiritletud nende tegevusvaldkond.
Festival toimub kahel päeval – ennelõunal osalevate teadusteatrite etendused, mis on tasuta kõigile avatud, ning pärastlõunati töötoad festivali osalejatele. Töötubades õpetavad oma valdkonna spetsialistid, kuidas paremini korraldada, läbi viia teadusteatrite etendusi ning kuidas muuta teadusteater koolis jätkusuutlikuks. Esimese päeva õhtul toimub festivalil osalejatele nn festivali klubi, kus suheldakse omavahel, et osalejad lähemalt ka omavahel tuttavaks saavad.
Projekti otsene sihtgrupp on kõik Eesti põhikoolides ja gümnaasiumides tegutsevad teadusteatrid. Osalema on oodatud 8.–12. klassi noori vanuserühmas 14–18 a. Arvestame vähemalt 10 teadusteatri osalemisega. Võimalusel kaasame rohkem teadusteatreid ning oodata on ka külalisi välismaalt.
Seekordne koolide teadusteatrite festival peab oma esimest väikest pooljuubelit ning on õnnelik, et saab selle siduda meie kodumaa suure juubeliga. Festivali eestvedajad on ikka olnud Viljandi gümnaasiumi keemaiõpetaja Ave Vitsut ja projektijuht Ene Nobel.

Eesti Koolide V Teadusteatrite Festivali pearahastaja on Eesti Teadusagentuur. Festivali tunnustati ka tiitliga Eesti Haridusasutuse Aasta Tegu 2018.

Korraldaja

Ene Nobel