Eesti väärtkirjanduse 100 x 2 ettelugemistundi hooldekodudes

Kingitus neile, kelle najal ja abil on Eesti 100 aastat kestnud.

Olen käinud tänavu iga kuu korra Tammiste hooldekodus vanuritele ette lugemas eesti väärtkirjandust. Kogesin, kuidas kuulajad rõõmustavad ja alati küsivad, kas tulete varsti jälle.

Seepärast kutsun vabatahtlikke kogu Eestis külastama hooldekodusid vanuritele ette lugema. Kõigil ettelugemishuvilistel palun saata mulle oma lugemistunnist infot (kes luges ette, millises hooldekodus ja millal toimus lugemistund, kui palju oli kuulajaid ja mida lugesite ette).

Ise jätkan aprillist 2017 kuni veebruarini 2020 lugemist kord kuus Tammiste hooldekodus, soovin ette lugeda ka teistes Pärnumaa hooldekodudes. Püüan niiviisi koguda 23. veebruariks 2020 vähemalt 40 lugemistundi. Pealkirjas püstitatud eesmärgi (200 tundi) täitmiseks kutsun appi kõiki häid inimesi üle kogu Eesti.

NB! Lugemistunni pikkuseks sobib 30–45 minutit.

Kokku sai loetud 2019. aastal ette 101 korral Tammiste hooldekodus, Surju hooldekodus Videvik, Pärnu haigla hoolduskeskuses ja ka Tallinnas: Merivälja pansionis ning Diakooniahaiglas.

Nende tundide jooksul olen kogenud rõõmsaid ja naljakaid elamusi ning mõni hetk oli vahel veidi kurbi. Kui tavaliselt lugesin igal kuul vastaval kuus sündinud Eesti kirjanike loomingut, siis detsembris võtsin kätte ja lugesin enda loomingut - luuletusi armsatest inimestest, isamaast, talvest ja jõuludest.

Eriti meeldejäävaks kujunes 10. detsember, mil esinesime Pärnu haigla hoolduskeskuses koos lastega: 5 tüdrukut, kes käivad minu juhendatavas kirjandusringis "Jutupaunikud" Pärnu keskraamatukogu juures ja 4 tüdrukut Vanalinna põhikooli ringist "Lugemispesa" (juhendajad: Liliana Kester ja Helvi Põder). Lapsed jutustasid lugusid teemal "Siis kui mind veel polnud" - vanavanemate ja vanemate lõbusaid lookesi endistest aegadest, lisaks lugesid minu kirjutatud jõululuuletusi.

Algataja

Jaak Känd

Kaasalööjad
Kasutaja Tiina Kõiv pilt
Tiina Kõiv