Eesti Vabariigi loojate mälestusmärgi ideekonkurssKestev

Pärnu Linnavalitsus kuulutas koostöös Eesti Kujurite Ühendusega välja ideekonkursi püstitamaks mälestusmärk Eesti Vabariigi loojatele. Konkursil osalemise tähtaeg on 31. jaanuar 2017.

Pärnu Kuninga Tänava Põhikool

Monument on kavas püstitada Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli esisele alale Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. Mälestusmärgiga peetakse meeles Eestimaa päästekomitee liikmeid Konstantin Pätsi, Jüri Vilmsi ja Konstantin Konikut ning Pärnus iseseisvusmanifesti ette lugenud Hugo Kuusnerit. Mehed olid varem Kuninga tänava põhikooli majas asunud Pärnu poeglaste gümnaasiumi kasvandikud.

Võistlusülesande järgi võib skulpturaalne ülesehitus sisaldada figuraalseid ja/või abstraktseid kujutisi ja elemente või olla nende sümbioos. Kava võib ette näha kompositsiooni ning sellega külgnevate kõnniteede ja haljasalade ümberkujundamist väikeseks linnaväljakuks, kus oleks pinke, valgusteid. Kooli ees asuva Paul Kerese mälestusmärgi asukohta ei muudeta. Säilivad ka kõik puud peale Vilmsi mälestusjalaka, mis on kavas maha võtta.

Mälestusmärgi ja seda ümbritseva linnaruumi muutmiseks on Pärnu linnavalitsus planeerinud 200 000 eurot, millest mälestusmärgi maksumus oleks ligi 120 000. Ideekonkursi võitjat ootab 11 000 euro suurune preemia. Konkursil osalemise tähtaeg on 31. jaanuar 2017.

Lisainfo ja konkursi täpsemad tingimused on leitavad Pärnu linna kodulehelt.

 

Kõik konkursid