Eesti Vabariik 100: sajal päeval Terve Eesti eest!

EOK kutsub ellu kampaania "EV 100: Kingime sada päeva liikumist Terve Eesti eest" ning kutsume kõiki üles tegelema liikumisharrastusega 2018. a. vähemalt sada korda, s.t. kaks korda nädalas.

Eesti Olümpiakomitee kutsub kõiki eestimaalasi ühinema juubelikingitusega "Eesti Vabariik 100: Kingime sada päeva liikumist Terve Eesti eest", mille raames annab igaüks lubaduse liikuda Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aastal vähemalt sada korda ehk umbes kaks korda nädalas! Uuringud näitavad, et liikumisharrastusega tegeleb piisaval määral vaid 45 protsenti eestimaalastest. Tervise jaoks oleks minimaalselt piisav liikuda kaks korda nädalas vähemalt tund aega järjest. Pole oluline, kas eelistad teha kepikõndi, sõita ratta, rula või rulluiskudega, mängida disk-golfi või mängida palli – kõik läheb liikumisena arvesse. Teeme koos Eestile 100. sünnipäevaks ilusa kingi ning liigume terviseks vähemalt sada korda aastas. Terve Eesti eest!

Sünnipäeva-aasta raames saavad keskseks kogunemiskohaks koduleht www.liigume.ee ja Facebooki grupp „Eestimaa liigub“. Valmistame ka EV 100 liikumisäpi, kus saab ära märkida oma liikumiskorrad. Sõpradega saab võrrelda oma liikumiskordi ning üksteist vastastikku innustada. Samuti saab nõu ja näpunäiteid ning võimaluse võita auhindu. Liigume.ee lehele tuleb ka info umbes 1300 liikumisharrastuse ürituse kohta, kust igaüks leiab endale meelepärased. Kodulehel käib juba praegu igakuiselt umbes 50 tuhat eestimaalast ja Facebooki grupis on 13 tuhat fänni. Tule meie sekka!

Kogu 2018. aasta jooksul korraldame teemakuusid, milles keskendume mõnele konkreetsele liikumisvaldkonnale. Näiteks veebruarist võib saada suusakuu, aprillist võimlemise kuu, maist perespordi kuu, augustist matkamise kuu, septembrist koolispordi kuu ning oktoobrist käimise (kepikõnni) kuu.
Ja et info ikka kõigini jõuaks, korraldame ka suure teavituskampaania, mille raames tutvustame liikumisvõimalusi ja põhjuseid liikumiseks nii teles, raadios, õues kui ka igal pool mujal.

Liitu meiega ja teeme koos Eestile ilusa ning tervisliku sünnipäevakingi!

Porgramm "Eesti Vabariik 100: Sajal päeval Terve Eesti eest!" kestab 01.01 - 31.12.2018.

Algataja

Eesti Olümpiakomitee

Märksõnad
 
Kaasalööjad
Kasutaja Tiiu Siim pilt
Tiiu Siim
Kasutaja Ege Kõrge pilt
Ege Kõrge
Kasutaja Krista Punane pilt
Krista Punane