Eestimaa atmosfäärid

Üleriigilised noortekollektiivid kingivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks suurprojekti, mis ühendab muusika, helid ja visuaalse silmailu meditatiivseks rännakuks läbi Eestimaa looduse

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Laula, laula, suukene
liigu, linnukeelekene,
mõlgu, marjameelekene,
ilutse, südamekene!

“Eestimaa atmosfäärid" on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teos, mille keskmeks on Eestimaa aastaring. Tegemist on esmakordse suurprojektiga, millesse on kaasatud kõik üleriigilised noortekollektiivid – Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor KALEV, üle-eestiline tütarlastekoor ILMALILLED, üle-eestiline neidudekoor LEELO, Eesti Noorte Segakoor ning Eesti Noorte Puhkpilliorkester.

Muusika viib meditatiivsele rännakule Eestimaa looduse aastaringi, mis algab ja lõpeb talves. Pärt Uusberg on loonud Eesti luuletajate (Ernst Enno, Juhan Liiv, Viivi Luik ja Hendrik Visnapuu) kaunitele tekstidele aastaaegade olemusi iseloomustavad uued laste-, neidude-, mees- ja segakooritsüklid, mida ühendavad puhkpillidele seatud aastaajale kohased regilaulud.

Lisaks muusikale pakub teos ka visuaalset silmailu – heliteost saadavad Madis Reimundi kaadrid Eestimaa loodusest erinevatel aastaaegadel, millele on loonud lavakujunduse kunstnik Getter Vahar ning valguslahenduse hinnatud valguskunstnik Priidu Adlas. Kontserdi seob tervikuks helikunstniku Mait Visnapuu loodud helilised vahekujundid.

Pärt Uusberg (1986) on lõpetanud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimise eriala. 2012. aastal omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi ning 2014. aastal magistrikraadi. 2011 pälvis ta Veljo Tormise nimelise preemia ning viljaka loomeaasta eest valis Eesti Kooriühing koostöös Eesti Heliloojate Liiduga Uusbergi Aasta kooriheliloojaks 2012. 2014. aastal pälvis Uusberg Gustav Ernesaksa nimelise stipendiumi kooriliikumise edendamise eest ning 2015. aastal Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia "Noor Muusik". 2016. aastal tunnustati Uusbergi Vabariigi Presidendi noore kultuuritegelase preemiaga.

Korraldaja

Üle-eestiline neidudekoor LEELO MTÜ

Üle-eestiline neidudekoor LEELO on 1996. aastal loodud üleriigiline neidudekoor, mille eesmärk on olla hea noortekoor innustamaks tütarlapsi üle kogu Eesti laulma neidude- ja hiljem naiskooride ridades, esindada vabariiki kodus ja rahvusvahelistel konkurssidel, tutvustada uut ja põnevat repertuaari, sealhulgas töö Eesti parimate ja välismaiste dirigentide käe all ning osalemine põnevates muusikaprojektides.

Märksõnad: