Eestimaa rahvuste salu

Ida-Virumaa vähemusrahvuste kultuuriseltsid kingivad EV 100. sünnipäevaks kultuurilist mitmekesisust sümboliseeriva rahvuspuude salu, mis rajatakse piirilinna Narva uuele avalikule haljasalale.

Eestis elab üle 192 rahvuse esindaja ja Ida-Virumaa on koduks rohkem kui 30 rahvusele, kelle rahvuskultuuriseltse ühendab Ida-Viru maavanema juures asuv ümarlaud. Kultuuriministeeriumi kaudu toetab Eesti riik siin elavate vähemusrahvuste kultuurielu ning aidatakse säilitada nende kultuurilist omapära ja keelt.
Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks soovivad maakonna rahvuskultuuriseltside ümarlaud ja mittetulundusühing Ida-Virumaa Integratsioonikeskus koostöös Narva Linnavalitsusega kinkida kõikidele eestimaalastele Narva linna uuele avatavale haljasalale rajatava Eestimaa rahvuste salu, kuhu istutatakse 37 erinevat rahvuspuud, mis sümboliseerivad Eestis elavaid suuremaid rahvusgruppe. Kõikide puude juurde paigutatakse metallist infotahvel mobiiltelefonil loetava QR koodiga, mis sisaldab viidet internetis asuvale tekstile iga esindatud rahvuse ja tema puu kohta.
Teemapark on avalik ja püsiva kultuurilise ja turismialase väärtusega.

Algataja

Ida-Virumaa Integratsioonikeskus MTÜ

 
Kaasalööjad
Kasutaja Лина Киптикова pilt
Лина Киптикова
Kasutaja Елена Стюф pilt
Елена Стюф