Eestimaalasi oodatakse kaasa lööma ülipika EV100 sünnipäevakutse loomiselAvaldatud: 02.01.2018

Veebiportaalis www.ev100kutse.ee saavad kõik eestimaalased kuni jaanuari lõpuni üles laadida oma rõõmsameelse portreefoto EV100 sünnipäevakutsele, mille eesmärk on näidata, kui toredad inimesed Eestis elavad ning kutsuda kõiki üle maailma Eestisse tähistama Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva.  

Rohujuure tasandil sündinud projekti eesmärk on luua koos kõigi eestimaalastega üks pöörane ülipikk sünnipäevakutse, kus saavad osaleda ka e-residendid. Fotode kogumiseks on välja töötatud spetsiaalne portaal www.ev100kutse.ee, kuhu eestimaalased saavad üles laadida oma rõõmsameelsed fotod. Naeratavate fotodega üritatakse ühtlasi purustada müüt alati mornidest eestlastest.

Pildi üleslaadimine eeldab autentimist, mis tagab selle, et kõik fotodel olevad inimesed on ehedad eestimaalased või e-residendid. Autentida saab ID–kaardi, Smart–ID või Mobiil-ID kaudu. Foto üleslaadimisel tuleb valida maakonna nimi, mida soovitakse sünnipäevakutses esindada, ehk kuhu külalisi kutsuda. Samuti võib rippmenüüst valida enda iseloomustamiseks mõne toreda eestikeelse sõna.

Kõikidest kogutud fotodest luuakse ülipikk online sünnipäevakutse. Video algab üleskutsega külastada Eestit ja siin toimuvaid juubelipidustusi, millele järgnevad maakonniti grupeerituna kutsujate endi poolt üles laetud portreefotod. Neile on vahelduseks ’’est-kontsepstioonis’’ vaheslaidid, mis aitavad tutvustada Eestit kogu maailmale kui turismisihtkoha ja e-riiki, kus elab palju andekaid inimesi.

Sünnipäevakutse hakkab kogu oma pikkuses maailma avalikkuse ees lahti rulluma Eesti riigi 100. sünnipäeva päeval 24. Veebruaril. Hiljem kingitakse video ERM-ile, et ka tulevased põlvkonnad saaks 100 aasta pärast uurida, millised meie välja nägime.
Ära maga maha võimalust jäädvustada end ajalukku!

Vaata videost, kuidas EV100 sünnipäevakutse välja nägema hakkab.

Kutse on EV100 kodulehel üleval ka kingitusena

Kõik uudised