Eestis käis riigi juubeli puhul külas 25 noort välisajakirjanikku Avaldatud: 06.08.2017

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks võiks Eestil olla 100 välismaal elavat ajakirjanikust sõpra, et kuuldused meist ja meie tegemistest võimalikult laialt leviks. Selleks kutsuti ka tänavu 25 noort välisajakirjanikku nädalaks Eestiga tutvuma ja uusi kontakte sõlmima.  

Fot: Välisministeerium

EV100 korraldustoimkonna ja Välisministeeriumi koostöös läbiviidava projekti „100 sõpra“ käigus on kolme aasta jooksul käinud 75 noort välisajakirjanikku Eestis õppereisil. Kuni 6. augustini võõrustati veel 25 maailma eri paigust tulnud külalist, kes valiti välja koostöös Eesti saatkondadega. Nii saab Eesti endale sünnipäevaks 100 rahvusvahelist sõpra, ajakirjanikku, kes on meie käekäigust huvitatud.  

Tänavu olid osalejad on pärit Ameerika Ühendriikidest, Austraaliast, Austriast, Egiptusest, Gruusiast, Hispaaniast, Iirimaalt, Itaaliast, Leedust, Lätist, Poolast, Portugalist, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Šveitsist, Taanist, Türgist, Ukrainast, Venemaalt ning Ühendkuningriigist.
 
Noored ajakirjanikud osalesid tihedas programmis, kus neile tutvustati Eesti sise-, välis- ja julgeolekupoliitika teemasid ning e-Eesti projektide ja kohtuti Eesti iduettevõtete esindajatega. Eestis viibimise ajal külastasid ajakirjanikud ka Narvat ja Tartut. Ajakirjanikega kohtus ka välisminister Sven Mikser.

 
 

Märksõnad

Kõik uudised