„Eestlane ei igavle“ – etendus igale vanusele nukkude, inimeste ja viiuliga

Lavastaja Rein Aguri valitud ja kokku pandud materjalil põhinev lavastus, mille dramaturgiliseks materjaliks on Eesti folkloor ja teemaks eestluse imeline elujõud.

Lavastuse sisu sobitub väga hästi Eesti Vabariigi tähtpäevadega. Kuigi meie kodulava on Tallinnas Nõmmel, sõidame palju ringi ja anname etendusi kõikjal Eestis, rahvamajades ja koolides. Oleme väike teater ja uuslavastusi teeme harva. On rõõm, et jõudsime puhtalt Eesti materjalini, milles segatud nii ajaloolised faktid, folkloor kui ka ilukirjandus, samal ajal kui Eesti Vabariik tähistab oma 100. sünnipäeva. Näitlejad laval kasutavad nukke, maske ja pille. Kujutame ja mõtestame protsessi, et hoolimata raskest minevikust – Võta näpust! – eestlus jääb püsima!
Tegemist pole raske ega rusuva lavastusega, pigem hoogsa ning haaravaga. Läbi nukusuude kostab kohati ka eneseiroonilist ja vaimukat teksti, mille tõsine ja faktipõhine alusmaterjal-sisu peaks panema inimesi ka sisukamalt kuulama. Lavastuse üldidee on rääkida eestlaste imelisest elujõust, mida hoolimata paljudest toimunud relvakonfliktidest jms on hävitada võimatu.
Lavastaja: Rein Agur / kujundus: Gunta Randla, Rein Agur / kostüümid: Jana Volke, Gunta Randla / muusikaline kujundus: Maris Viisma.
OSADES: Riina Buldas/Jana Volke, Maris Viisma, Allan Kress. Etendus kestab ca 40 minutit. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

Etendused Von Glehni Teatris Tallinnas, Nõmmel. 28.01.2018 kell 12:00 (esietendus) 2.02.2018 kell 13:00 3.02.2018 kell 12:00 ja 14:00 11.02.2018 kell 12:00 24.02.2018 kell 18:00

Kingituse (lavastuse) kutsume ellu ise. Elus hoidmiseks aga on vaja publikut ja etendustetellimusi. Anname etendusi üle Eesti. Kutsuge!

Algataja

Banaanikala Projektiteater (MTÜ Banaanikala)

Eesti Vabariigi 100.-ks aastaks toome lavale Rein Aguri poolt valitud ja kokkupandud materjalil põhineva lavastuse, milles dramaturgiliseks materjaliks on Eesti folkloor ja teemaks: eestluse imeline elujõud. Lisaks valikule folkloorist kasutame: Betty Alveri, Ernst Enno, A. H. Tammsaare loomingut ning tsitaate Valdur Mikitalt („Lindvistika ehk metsa see lingvistika“, 2015), Lauri Vahtrelt („Eesti ajalugu gümnaasiumile, 2004) ja Mihkel Kampmannilt („Eesti ajalugu algkoolidele“, 1927). Näitlejad laval kasutavad nukke, maske ja pille. See on sõna otseses mõttes kogu pere etendus; etendus lastele, noortele ja täiskasvanuile. Seega võiksime tinglikult märkida sihtrühmaks eluaastad 5-100. Oludest tingitult anname me enamuse etendusi ilmselt koolides ja rahvamajades. Kodulavaks on Von Glehni Teater Nõmmel, Tallinnas. Esietendus 28.01.2018.