Eestlane olla on uhke ja hää

Põlvamaa lasteaedade ja vabariigi Lepatriinude lasteaedade laste loovtööde näitus pühendusega Eesti vabariigi 100. aastapäevale

Ette valmistades selle õppeaasta tegevusi, oli peamiseks märksõnaks Eesti 100. aastapäev.
Lepatriinu lasteaia õpetajad Tähte, Helle ja Ave tegid lasteaedadele üleskutse osaleda laste loovtööde näitusel. Kokku osales 5 lasteaeda Põlvamaalt: Mesimumm, Pihlapuu, Vikerkaar, Tammetõru, Lepatriinu ja Lepatriinu lasteaed Tartumaalt, Võrumaalt ning Tallinnast.
Põlva lasteaias Lepatriinu on näitus avatud kuni 20. märtsini ja alates 21. märtsist saab laste kunsti vaadata Räpina lasteaias Vikerkaar.

Algataja

Põlva Lasteaed Lepatriinu

Põlva lasteaia Lepatriinu lapsed kingivad Eestile 100 sõna kodust ja kodumaast. Lapsed arutasid perega, missugune sõna iseloomustab kõige paremini kodu ja kodumaad ning tõid selle sõna kaasa. Lasteaia saali kaunistab uhke tammepuu, kus igal lehel kirjas sõna või lausa sõnapaar. Kullatriinu rühma laste sõnadest on valminud luuletus meie armsale kodumaale: Mulle meeldib elu Eesti Vabariigis koos isa ja emaga Eestimaa on ilus, Eestis on sõbrad, ilus talv ja lumised puud. Eestis pole sõda, lasteaias on tore, hea toit ja õpetajad head. Mulle meeldivad Eesti lipu värvid, väga ilus valge lumi. Mulle meeldivad Eestimaa ilusad järved, kirjud lehed sügisel puul. Mulle meeldivad neli aastaaega ja pajuurvad kevadkuul. Mulle meeldib Eestimaa ilus, puhas loodus, palju puid ja palju lilli. Kallis Eesti, kallis lasteaed, kallis meri ja päike ja puud. Põlva Lepatriinu pere poolt ilusat Eesti Vabariigi 100. aastapäeva!