Eestlased üle maailma on oodatud tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva

2018. aastal saab Eesti Vabariik saja aastaseks. Juubelile pühendatud programm algas aprillis 2017 ja lõpeb veebruaris 2020, läbides nõnda olulisemaid riigiks kujunemise verstaposte.

Kõik Eesti sõbrad siin- ja sealpool piiri on oodatud tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva! See on sündmus, mille loovad eeskätt inimesed ise, just sellisel kujul nagu nad soovivad. Väga oodatud on ka need algatused, mis tähistavad Eesti sünnipäeva välisriikides.

Mida sünnipäevalapsele kinkida?

Kõik Eestile pühendatud ettevõtmised, mida nimetame ühiselt kingitusteks, on tähtsad ja EV100 programmi oodatud. Sünnipäeva puhul on tegemisel palju kingitusi, alates pillide soetamisest lastele kuni tammeparkide ja kiiklate rajamiseni. Kingitusi saavad teha kõik! Pole oluline, kas see on suur või väike, olulisem on südamest tulev soov teha kingitus oma kogukonnale, oma rahvale. Lehel www.ev100.ee on võimalik näha, mida on sünnipäeva tähistamiseks juba välja pakutud ja ka oma kingitusest teada anda.

Väliseesti kultuuriühingute projektikonkurss

Laiema haardega kogukondlikud algatused on oodatud osalema väliseesti kultuuriühingute projektikonkursil, mida EV100 korraldab koostöös Kultuuriministeeriumi ja Rahvuskaaslaste programmiga. EV100 toetusega suurendatakse 2017. ja 2018. aasta konkursside toetuste mahtu, et anda suuremat hoogu Eesti sünnipäevale pühendatud sündmustele ja avardada võimalusi piiriüleseks kultuurivahetuseks eesti kogukondade vahel. 

Esimene konkurss kuulutati Integratsiooni Sihtasutuse (INSA) kaudu välja novembris 2016. Vaata konkursi tulemusi siit. Teine ja ühtlasi viimane konkurss kuulutatati välja oktoobris 2017. Vaata konkursi juhendit siit.

EV100 fookus on lapsed ja noored

Juubeliprogrammi keskmes on lapsed ja noored. Väärtustame algatusi, mis peavad tähtsaks, et välismaal elavad eesti lapsed tunnetaksid sidet kodumaa ja eesti keelega. Aastal 2018 saab EV100 toel rohkem lapsi osa Eestis toimuvatest keele- ja kultuurilaagritest.

Eestis on ilusaks tavaks kinkida igale sündivale lapsele raamat „Pisike puu“. Koostöös Eesti Lastekirjanduse keskuse ja Eesti saatkondadega kavandab EV100 samasuguse kingituse tegemist 2018. aastal välismaal sündivatele eestlastele.

Eesti ootab külla!

Kõik välisriikides elavad eestlased on oodatud sünnipäeva puhul Eestit külastama! See on üks parimaid kinke, mida välismaal elavad eestlased saavad Eestile sünnipäevaks teha. Tulemiseks pakuvad põhjuseid paljud suuremad ja väiksemad sündmused, alates laulu- ja tantsupidudest kuni sadade teiste ettevõtmisteni erinevates eluvaldkondades. Ootame teid väga!

  • Mõtle juba täna, mida võiksid koos oma sõprade ja kogukonnaga Eestile sünnipäevaks kinkida ning kuidas oma kodukohas seda tähistada.
  • Anna oma kingitusest teada veebilehel www.ev100.ee. Sündmuse lisamisel on abiks juhend
  • Kui vajad tuge sündmuse korraldamisel, siis osale väliseesti kultuuriühingute projektikonkursil.
  • Tule sünnipäeva ajal Eestisse ja saa osa ka EV100 kodumaisest programmist!

Ole kursis EV100 ettevalmistustega: ev100.ee; fb.com/eestivabariik100; fb.com/100estonia. Liitu uudiskirjaga ev100.ee esilehel.