Eestlased üle maailma on oodatud tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva

2018. aastal saab Eesti Vabariik saja aastaseks. Juubelile pühendatud programm algas aprillis 2017 ja lõpeb veebruaris 2020, läbides nõnda olulisemaid riigiks kujunemise verstaposte.

EV100 kutsub kõiki Eesti sõpru siin- ja sealpool piiri tähistama Eesti Vabariigi 100. juubelit! See on sündmus, mille lood sina ise, just sellisel kujul nagu soovid, ükskõik, kus sa parasjagu asud!

Kas oled EV100 tähistamiseks valmis?

  • Korralda oma kodukohas EV100 tähistav sündmus! Selleks, et sündmus ka hästi välja paistaks, lisa see EV100 veebi.
  • Kasuta EV100 logomootorit, mille abil saad kujundada just sinu sündmusele sobiva logo.
  • Kasuta oma ürituse kaunistamiseks EV100 reklaammaterjale.
  • Rõõmusta sündmusel osalejaid Eesti ettevõtete poolt disainitud EV100 kingitustega. Veebipoest www.100kingitust.ee saab soetada ka juba valmis EV100 stende, fotoseinu, õhupalle, võileiva lipukesi ja kõike muud, mida üheks õigeks sünnipäevapeoks tarvis võib minna.
  • Jäädvusta oma sündmus fotodele ja/või videole ning lae need siia. Parimaid emotsioone jagatakse Eesti Vabariik 100 kanalites!

Mida sünnipäevalapsele kinkida?

Kõik Eestile pühendatud ettevõtmised, mida nimetame ühiselt kingitusteks, on tähtsad ja EV100 programmi oodatud. Sünnipäeva puhul on tegemisel palju kingitusi, alates pillide soetamisest lastele kuni tammeparkide ja kiiklate rajamiseni. Kingitusi saavad teha kõik! Pole oluline, kas see on suur või väike, olulisem on südamest tulev soov teha kingitus oma kogukonnale, oma rahvale. Lehel www.ev100.ee/et/kingitused on võimalik näha, mida on sünnipäeva tähistamiseks juba välja pakutud ja ka oma kingitusest teada anda.

EV100 fookus on lapsed ja noored

Juubeliprogrammi keskmes on lapsed ja noored. Väärtustame algatusi, mis peavad tähtsaks, et välismaal elavad eesti lapsed tunnetaksid sidet kodumaa ja eesti keelega. Aastal 2018 saab EV100 toel rohkem lapsi osa Eestis toimuvatest keele- ja kultuurilaagritest.

Eesti Lastekirjanduse Keskusel ja Kultuuriministeeriumil on tore traditsioon kinkida kõikidele Eestis sündivatele lastele raamat „Pisike puu“. 2018. aastal kingitakse EV100 eestvedamisel „Pisike puu“ ka igale juubeliaastal välisriigis sündinud ja rahvastikuregistrisse kantud Eesti kodaniku lapsele.

Väliseesti kultuuriühingute projektikonkursid

Koostöös Kultuuriministeeriumi, Rahvuskaaslaste programmi ja Integratsiooni Sihtasutusega toetas EV100 2017. ja 2018. aastal toimunud väliseesti kultuuriühingute projektikonkursse. EV100 toetus võimaldas anda suuremat hoogu Eesti sünnipäevale pühendatud sündmustele ja avardada võimalusi piiriüleseks kultuurivahetuseks eesti kogukondade vahel üleilmselt.

Eesti ootab külla!

Kõik välisriikides elavad eestlased on oodatud sünnipäeva puhul Eestit külastama! See on üks parimaid kinke, mida välismaal elavad eestlased saavad Eestile sünnipäevaks teha. Tulemiseks pakuvad põhjuseid paljud suuremad ja väiksemad sündmused, alates laulu- ja tantsupidudest kuni sadade teiste ettevõtmisteni erinevates eluvaldkondades. Ootame teid väga!

Ole kursis Eesti Vabariik 100 ettevalmistustega: facebook.com/eestivabariik100; facebook.com/100Estonia. Liitu uudiskirjaga ev100.ee esilehel.