Eeva Protase isikunäitus Sõle raamatukogus

Tallinna Sõle raamatukogu pakub 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14–26aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogus.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Veebruarikuus saab külastada Sõle raamatukogus kunstistuudio GALLOX õpilase Eeva Protase keraamika näitust tarbekunstist.

"Mina olen Eeva Protas. Hetkel 23-aastane. Keraamikaga hakkasin tegelema veel siis kui käisin koolis. Vist oli aasta siis 2012. Keraamikat tutvustas mulle mu ema Rita Protas. Tema juhendamisel tegelen sellega siiani ART STUDIO GALOX-s. Keraamika võlus mind esimest päevast peale oma kaasahaarava protsessiga ja etteaimamatu tulemusega. Keraamiline ese valmib kahes järgus. Esmalt tuleb voolida ese pehmest savist, siis see läheb esimesele põletusele ning siis peab katma glasuuriga, pärast seda viiakse see teisele põletusele. Tänu sellele hobile olen teinud endale muuhulgas ainulaadseid nõusid, ehteid, nööpe ning hulgaliselt kingitusi. Hetkel on näitusel peamiselt tarbekeraamika nagu taldrikud, tassid, piimanõu, küpsistepurk."

Korraldaja

Tallinna Keskraamatukogu

Tallinna Keskraamatukogu põhieesmärgiks on tagada Tallinna elanikele vaba juurdepääs informatsioonile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Meie missiooniks on olla avatud igaühele, pakkudes juurdepääsu informatsioonile, teadmistele, oskustele ja kultuurile. Me pakume ja arendame teenuseid, mis aitavad tallinlastel ning meie linna külalistel olla aktiivne, informeeritud ja täisväärtuslik ühiskonnaliige. Me edendame elukestvat õpet, kasvatame rõõmu lugemisest igas eas inimeses, pakume inspiratsiooni ja elamusi, loome võimalusi eneseväljenduseks ja -arendamiseks ning suhtlemiseks üksteise ja maailmaga. Meie väärtusteks on sõbralikkus, usaldusväärsus, asjatundlikkus, innovaatilisus ja efektiivsus. Meie visioon: Muudame elu rikkamaks!