Ehitame Väätsa raba loodusõpperaja laudtee

Ehitame talgutena Eesti keskpunkti rabasse ühe päevaga 2 km laudteed. Iidse talitee äärde, et Väätsa, Türi, Paide inimesed ja meie külalised, saaks kohtuda looduse võlude ja Eesti ajalooga.

Kogupereüritus
EST
Varia

Laudteed ehitama ootame 200 inimest, et see ühe päevaga valmiks - kohalikke, naabreid ja neid, keda loodus kutsub. Soovime, et meie unistusest saaks kingitus kõigile, kes Eesti keskel elavad või siia satuvad.
Vaata videot https://www.youtube.com/watch?v=j_Fw14DgbDs&t=9s

Tule saa osa parajalt hullust ettevõtmisest – ehitame üheskoos vaid ühe laupäevaga Väätsa rabasse laudtee! Miks hull värk? Sest tavapäraselt võib kuluda selleks ligi kuu. Aga Väätsal teemegi asju erakordse entusiasmiga ja üheskoos. Milleks laudtee? Sest raba matkarada külastatakse tihti ja pinnasel talludes tehakse liiga loodusele. 2,7 km pikkusele õpperajale ehitame 2 km laudteed ning paigaldame infotahvlid ja viidad - matkarajast sünnib loodusõpperada. Ehk siis lisaks looduse hoidmisele saab see olema Paide, Väätsa, Türi elanike jaoks lähim looduse nautimise ning lastele õppimispaik.

Talgutel on kaasalöömise võimalusi igas vanuses ja erineva võimekusega inimestele. Kuna 2km ühe päevaga on suur väljakutse, siis vajame ligi 100 inimest laudu ja prusse rabasse viima. Logistiliselt oleme plaaninud selle lihtsaks tööks, materjal on kerge ning seda saab üksi või kahekesi liigutada, ainult jalutama peab natuke. Laudtee ehitus vajab korraga tegutsema 10 ehitusmeeskonda, ca 50 inimest. Teha on veel lõkkekoha ehitiste korrastamine, ehitusmeeskondade toetamine (sobib lastele), liikumise koordineerimine jne. Leiame sobiva rakenduse kõigile huvilistele!

Kõigi abiliste nimed kirjutame autahvlile ning anname kaasa pisikese rahvusliku kingituse. Pakume suppi ja pirukat, sauna ja õhtul pidu. Pärast talgupäeva saab pesta ja sauna ning õhtul on kõigile Väätsa Rahvamajas pidu. Kella 15:00- 18:00 saab külastada Eesti Jalgrattamuuseumi www.velomuuseum.ee. Kogunemine algab 6. mai kell 9:30 Väätsa vallas. Väätsa alevikust 5,2 km Lõõla küla poole, õige koha tunneb ära tee ääres liiklusreguleerijate järgi.

Korraldaja

Lauri Läänemets

Esindan Väätsa valla elanikke meie ühisalgatuse osas.