Elamusi täis nädal ehk Pika Hermanni tornist ja Põrgu JaanistAvaldatud: 01.10.2018

Oktoobrikuu esimene nädal kutsub kinno esilinastusele, pakub lugemiseks uhiuue teatmeteose ning pakub teatri- ja muusikaelamusi. Kuid kõlavaim sündmus on rahvusvahelisel muusikapäeval finaali jõudnud EV100 algatus, mis tõi lastele ja noortele uued instrumendid.

Igal lapsel on oma pill – EV100 suuralgatus on lõppenud! 1. oktoobril kõlas sel puhul üle Eesti enam kui 60 kontserti. Muuhulgas heisati Tabasalu muusikakooli trompetimängijate saatel riigilipp. Foto: Aron Urb / EV100

ESMASPÄEV, 1. oktoober

Rahvusvaheline muusikapäev algas EV100 suurima muusikalise kingituse "Igal lapsel oma pill" äratuskontsertidega. Riigi 100. sünnipäeva puhul tehtud suurima muusikalise kingituse raames uued pillid saanud noored mängisid päikesetõusul kokku kaheksas kohas üle Eesti: Narvas, Tartus, Väike-Maarjas, Paides, Põltsamaal, Emmastes, Pärnus ja Tallinnas.

KOLMAPÄEV, 3. oktoober

NELJAPÄEV, 4. oktoober

4.-5. oktoobrini toimuvad Tartus 35. Eesti õigusteadlaste päevad teemal "Eesti Vabariik – kaasaegne riik". Juristkonna suurfoorumiga tähistatakse Eesti Vabariigi 100 aasta juubelit. 

  • Kell 10 etendatakse Tartus Vanemuise kontserdimajas Maimu Bergi kirjutatud näidendit "Meeta ja õigus", mis räägib Eesti õigusteadlastest aastatel 1920-2018. Lavastus on loodud 35. Eesti õigusteadlaste päevade tähistamiseks.
  • Kell 12.30 kohtub Tallinnas Paepealse raamatukogus õpilastega kirjanik ja luuletaja Heiki Vilep. Kohtumine on osa Tallinna keskraamatukogu kohtumisürituste sarjast "Eesti kirjanike kohtumised vene keelt emakeelena kõnelevate õpilastega".
  • Kell 19 toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumi silla alal kontsert "Kammerõhtud ERMis". Lavale astuvad Olga Zaitseva (sopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Tiina Kärblane (klaver). Kontsert on Pille Lille Muusikute Fondi PLMF kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. 
  • Kell 19 algab Tallinnas Estonia kontserdisaalis kontsert-etendus "Mittepühad pühakud ja teised jutustused". Katkendeid Arhimandriit Tihhoni (Ševkunovi) raamatust "Mittepühad pühakud" loevad Venemaa ja Eesti artistide esitusel. Kaitseväe orkestri esituses kõlab heliloojate Sviridovi, Beethoveni, Pärdi ja Brahmsi looming. Orkestrit dirigeerib Peeter Saan
  • Kell 19 esilinastub Tallinnas Coca Cola Plazas EV100 filmiprogrammi kolmas täispikk mängufilm "Põrgu Jaan". Filmi režissöör on Kaur Kokk ja peaosan näitleja Meelis Rämmeld.

REEDE, 5. oktoober

LAUPÄEV, 6. oktoober

PÜHAPÄEV, 7. oktoober

Kõik uudised