ELKS Saaremaa osakonna Jääretk

Kutsume köiki meie riigi sünnipäevanädala löpus rahvamatkale Kuresssares. Süütame Vabariigilökke ja tunneme riigist röömu!

ELKS Saaremaa osakond, Merekultuuri selts ja MTÜ Kolme päeva jooks kutsuvad Kuressaares pühapäeval, 25.veebruaril kell 11.00 - 15.00, köiki rahvamatkale.
Retke marsuut: Tori jöe kergliiklussild - Port Arturi linnuvaatlustorn - dzott - Loode tammik - Linnulaht - Linnulahe linnuvaatlustorn. Retke juhid Hillar Lipp, Roman Rannisto, Leo Filippov. Koguneme GOSPA juures oleva Tori Jõe kaarsilla juures. Kell 12.00 süüdatakse Vabariigilöke koos päevakohasete könede ja isamaaliste lauluviisidega. Port Arturi linnuvaatlustornis ja Linnulahe linnuvaatlustornis on heisatud rahvustrikoloor.
Retk kulgeb jääl, kergliiklusteel ja RMK matkarajal. Retk on möeldud kogupere üritusena. Läbime vastavalt ilmale osa retkest ka jääl. Meie riik kuulutati välja talvisel ajal. Retkel kogeme isamaa looduse karget ilu. Trotsime tuuli ja külma ning tunneme koos oma riigi üle röömu. Käime oma retkel läbi nii kultuuriloolis kui looduskaunid kohad Kuressaares ja Kuressaare lähistel.
Vabariigilökke juures rüüpame sooja kuuma teed.
Rahvamatka eesmärk on kogeda kogukonna ühtset vaimu ja tunda talvisel looduradadel liikumisest naudingut. Terves kehas terve vaim!

Matk toimub juubelinädala viimasel päeval kella 11.00 kuni 15.00. Vabariigilöke on Loodetammiku parkla linnapoolsema tuka tammede rüpes. Lökke juurde ootame koore, köneinimesi, vabariigi kodanikke, söpru ja kaasteelisi, keda Loodus ühendab. Vabariigilöke süüdatakse kell 12.00 Tule ja röömusta isamaa ilu kargusest.

Tulesüütaja. Lökke materjali kokkupanijad.

Algataja

Reet Viira

Olen ELKS Saaremaa osakonna töö eest vastuav isik, ELKS juhatuse liige. Samas olen ka EV100 igas külas maakonna koordinaator, MTÜ Saaremaa Kodukant juhatuse esimees.