Ellerheina ja Tokyo rahvusringhäälingu lastekoori sõpruskontsert "SAKURA"

Tütarlastekoor Ellerhein ühes NHK Tokyo lastekooriga õnnitleb Eestit tema 100. sünnipäeva puhul meeleoluka ning kultuurist pulbitseva kontserdiga 20. augustil algusega kell 17:00 Mustpeade Majas.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Kullo tütarlastekoor Ellerhein ühes Tokyo rahvusringhäälingu lastekooriga õnnitleb Eestit tema 100. sünnipäeva puhul meeleoluka ning kultuurist pulvitseva kontserdiga 20. augustil algusega kell 17:00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas.

Kontserdi eesmärk on tugevdada veelgi Eesti-Jaapani rahvussidemeid ning tutvustada ja lõimida kahte imelist kultuuri.

Dirigendid Kenji Otani, Noriko Kaneda, Ingrid Kõrvits
Klaveril Mari Kariya, Kaori Sakurai, Kadri Toomoja

Kontsert on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

Piletid hinnaga 6 eurot on saadaval tund enne kontserdi algust kohapeal.

Korraldaja

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein

Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein (eelkäia oli Tallinna linna lastekoor) loodi 1951. aastal professor Heino Kaljuste (1925 - 1989) poolt, kes juhatas ja suunas koori kunstilist käekäiku oma elu lõpuni. 1989-2012 oli kooristuudio peadirigent Tiia-Ester Loitme. Alates 2012. aastast on kooristuudio peadirigent Ingrid Kõrvits. Eesti laulupidude 100. juubeliaastal (1969. aastal) valiti koori nimeks Ellerhein. Tänaseks on Ellerheinast saanud kooristuudio, kuhu kuuluvad ettevalmistusrühm Mummud, mudilaskoor, lastekoor ja tütarlastekoor. Kontserttegevuse kõrval kuulub põhiülesannete hulka lauljate vokaalsete võimete ning muusikalise kirjaoskuse arendamine hääleseade-, solfedzo- ja harmooniatundides. Koor kasutab laulude õppimisel relatiivset noodistlugemise süsteemi (JO-LE-MI). Koori repertuaar koosneb nii klassikalisest kui kaasaegsest koorimuusikast väljapaistvatelt heliloojatelt üle maailma. Tütarlastekooril Ellerhein on au olla eesti autorite, eelkõige Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Gustav Ernesaksa ja Cyrillus Kreegi koorimuusikat tutvustada Eesti ja maailma kontserdilavadel. Väga sageli on osaletud suurvormide ettekannetel, arvukalt on võidetud rahvusvahelisi koorikonkursse.