Emaks sajale lapsele

Kingitus on pühendatud EV 100 sünnipäevale ning Viljandimaal elavatele emadele. Jäädvustab suurpere emade unikaalse olemuse ja eripära. 

"Emaks sajale lapsele" on südamlik ja armas algatus, mille eesmärgiks on tuua fookusesse lasterikaste perede emad, jutustades nende lood läbi kaamerasilma. Välja valitud emadel on erinev arv lapsi, emad on erinevas vanuses, erineva elukogemuse ja erineva looga. 
Pildistamine toimub emadele iseloomulikus kontekstis. Oluliseks tingimuseks on asjaolu, et koht peab kajastama naise erilisust ja omanäolisust. Erilisus tähendab siin kontekstist hobi, huvitegevust, tööd, ellusuhtumist, üldist filosoofiat jm. Valminud fotodest valitakse koos iga naisega välja kolm pilti, fotodest valmib näitus. Fotod ilmutatakse lõuendile: neist kaks on väiksemas formaadis ning üks suuremas. Iga fotoseeria juurde lisatakse tutvustav tekst emast. Kokku leiavad kajastamist kuueteistkümne erineva naise lood.  
Algatuse lõpptulemusena valmib fotonäitus, mille peategelasteks on Viljandimaal elavad naised, kes kokku on emaks sajale lapsele. Läbi näituse antakse ühiskonnale edasi suurperede positiivset kuvandit toetav hoiak, väärtustakse lasterikkust ning tuuakse fookusesse Viljandi linna ja maakonna eripära. Näituse esmaavamine toimub Viljandi linnas, mis on ideaalne paik laste kasvamiseks ja suurperel elamiseks ning mis on ühtlasi ka maakonna keskuseks. Lisaks jõuab näitus kõikidesse Viljandimaa omavalitsuste kultuuriasutustesse.  

Kingitus valmib 2018. aasta jooksul. Suvekuudel, mil päike on kõrgel taevas, toimub unikaalsetes Viljandimaa paikades emade fotografeerimine ja nende eriliste lugude jäädvustamine. Sügisel tegeleme näituse ettevalmistamistustöödega. Ajal mil loodus on kirkalt värviline ootame külastama meie näitusi, et seeläbi saada osa Viljandimaa omanäoliste naiste lugudest ja kingitusest Eestile!

Otsime häid inimesi, kes on valmis meid aitama kogu idee ellu viimisel. Tegevust leiab nii kommunikatsioonijuht kui ka entusiastlik asjaajaja. Võta meiega julgelt ühendust!

Algataja

MTÜ Ribera

Organisatsiooni põhieesmärgiks on Eesti naise sisemise rahulolu, tasakaalu ja arengu edendamine.