Erivajadusega inimeste X laulu- ja tantsupidu

Erivajadustega inimesed peavad EV100 toimumisaastal oma X laulu- ja tantsupidu, mille pühendame vabariigi sünnipäevale.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

25.augustil 2018 toimub Viljandi lauluväljakul X erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu. Peo algatajateks oli Kernu hooldekodu ja alustati vaid laulupeona. Viimased paar aastat on aga osalejaid olnud nii palju, et korraldus viidi üle Viljandi lauluväljakule ja 2017.aasta lisandusid lauljatele ka tantsijad. Viimane pidu oli eriline veel selle poolest, et publikule ja vaegkuuljatele oli lauluväljakul ekraan, kus näidati kõlanud laulude sõnu ning esmakordselt Eestis tõlgiti kõik laulud ka viipekeelde. See kõik on plaanis ka 2018.aasta laulu- ja tantsupeol.

2018.aasta pidu on pühendatud Eesti 100.sünnipäevale, sellest lähtudes on koostatud repertuaar ja peo seekordne meelsus ning üle antud kutse President Kersti Kaljulaidile, kes ürituse oma tihedasse kalendrisse märkis. Osalejaid ootame üle kogu Eesti ja pidulisi koguneb Viljandisse ligi tuhatkond. Laule aitab laulda Ivo Linna ning erinevad puudega inimeste organisatsioonid koondavad oma käsitöö ja küpsetised kokku suureks laadaks.

Pidu on kõigile tasuta ja oodatud on mitte ainult erivajadustega inimesed, vaid ka kõik laulu- ja tantsuhuvilised rõõmsad külalised. Teeme selle peo üheskoos, külg külje kõrval, erivajadusega või ilma.

Korraldaja

AS Hoolekandeteenused

AS Hoolekandeteenused on riigile kuuluv äriühing, mis tegutseb üle kogu Eesti pea kõigis maakondades, pakkudes hoolekandeteenuseid enam kui 2200-le psüühilise erivajadusega inimesele.