Esilinastub suurejooneline loodusfilm „Tuulte tahutud maa“Avaldatud: 21.09.2018

Reedel, 21. septembril esilinastub Matsalu loodusfilmide festivalil EV100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm, mille peategelaseks on Eesti loodus. Režissöör Joosep Matjuse uusim linateos „Tuulte tahutud maa“, on pühendatud 100-aastase vabariigi loogusele ning toob kinopubliku ette palju seninägematut.

Kaader filmist. Foto: Tuulte tahutud maa / The Wind Sculpted Land

EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul panustasid filmitegijad Joosep Matjus ja Atte Henriksson ainulaadsete kaadrite püüdmisele kolm aastat. 

„Nad suutsid jäädvustada tõeliselt erilisi hetki meid ümbritsevast ning panna Eesti looduse kinolinal särama. See on äärmiselt tänuväärne töö, kuna eestlaste side loodusega on oluline ja vajab hoidmist,“ rõhutas Pruuli. 

Režissöör Joosep Matjus on veendunud, et vastset dokumentaali peaks iga eestlane nägema ja vaatama.

„Sest oma kodumaa loodust tundes on igaüks meist rikkam. Loodan, et filmis nähtud loomad ja linnud saavad vaatajale veelgi tuttavamaks ning innustavad rohkem loodust märkama,“ lausus Matjus.

EV100 programmi raames valminud loodusfilmis on erilisi hetki Eesti loodusest. Jäädvustatud on nii sageli esinevaid kui ka haruldusi loomi ja linde, samuti pilkupüüdvaid maastikke.

„Filmis on erakordseid kaadreid, mida sellisel kujul Eesti filmides varem ei mäleta. Minu lemmik on üle luha jalutav hundikari. Hunt on väga ettevaatlik loom, kes naljalt ta kaamera ees poseerima ei kipu, kuigi on meie rahvusloom,“ sõnas produtsent Riho Västrik.

„Tuulte tahutud maa“ maailmaesilinastus toimub 21. septembril Matsalu loodusfilmide festivalil. Film jõuab Apollo ja Cinamoni kinodesse üle Eesti alates 28. septembrist. Tallinnas näeb filmi ka kinodes Artis ja Sõprus, Tartus kinodes Ekraan ja Tartu Elektriteater. Samuti linastub loodusdokumentaal kinovõrgu kaudu paljudes väiksemates paikades üle Eesti.

Filmitegijad kohtuvad vaatajatega järgmistel linastustel:

  • 26. septembril kell 18 Tallinna esilinastusel kinos Artis, külas režissöör Joosep Matjus.
  • 29. septembril kell 14 Mustamäe Apollos, külas produtsent Katri Rannastu.
  • 29. septembril kell 18.30 kinos Sõprus, külas produtsent Katri Rannastu.
  • 29. septembril kell 19 Tartu Elektriteatris, külas režissöör Joosep Matjus.
  • 30. septembril kell 19 Tartu Lõunakeskuse Apollos, külas režissöör Joosep Matjus.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid salvestas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino.

„Tuulte tahutud maa“ on Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi teine dokumentaalfilm. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari.

Kõik uudised