ESTIKO pink Tartu linnaruumis

Eestiga samal aastal tähistab oma 100. sünnipäeva ka ESTIKO kontsern. Jätkuvalt Tartus tegutseva ettevõtte toome linlastele lähemale Tartu kesklinna paigutatava temaatilise pingina.

ESTIKO 100-aastane ajalugu algab aastast 1918, mil Albert Laretei omandas Tartus, Vabaduse tn 32 kinnisvara ning seal asus tööle vabrik. Mitmeid kordi nime ja omanikke vahetanud vabrik oli peamiselt tuntud siiski kammivabriku nime all. Täna on ESTIKO 100 % Eesti kapitalil põhinev peamiselt Tartus tegutsevate ettevõtete grupp. ESTIKO kolm peamist tegevusala on pakendite ja pakkematerjalide tootmine, kinnisvara arendamine ja haldamine ning hotelli-ja restoraniäris tegutsemine. ESTIKO-PLASTAR on üks juhtivatest kilepakenditootjatest Baltikumis, omades turuliidri positsiooni Eestis ja olulist turuosa teistes Balti riikides, toodangust enam kui 60% eksporditakse välisturgudele. Teistest kontserni tegevusaladest on kindlasti tuttavad nimed Tasku keskus, hotellid Dorpat ning Lydia ning Dorpat konverentsikeskus. Ettevõtte väärikat ajalugu tahaksime kodulinnas jagada ja esile tuua pingiga, mis kannaks ettevõtte identiteeti ning tutvustaks ka selle ajalugu. Pingikavandiks kuulutame välja konkursi, võimalik paigaldusaeg saaks olema varasügisel 2018. Täpne asukoht on verel koostöös Tartu linnaga planeerimisel, selge on see, et pink saab asuma kesklinnas, kus ka turistid saaksid tükikesest Eesti ettevõtluse ajaloost osa. Pingi avamine jääks aega, mil ESTIKO juubeliaasta kulmineerub eriilmeliste sündmustega.

Algataja

ESTIKO

ESTIKO on 100protsendiliselt Eesti kapitalil põhinev peamiselt Tartus tegutsevate ettevõtete grupp. ESTIKO kolm peamist tegevusala on pakendite ja pakkematerjalide tootmine, kinnisvara arendamine ja haldamine ning hotelli- ja toitlustusvaldkond.