Estival 2018

Kavas on kontserdid, näidendid, näitused, seminarid. Estival 2018 toimub Stockholmis 9.-18.2. Suurimaks ürituseks kujuneb "Sajandi pidu" ehk Gala-ôhtu 1200 inimesele Stockholmi Linnahallis 17.2.

Estivalide eeskujuks olid alguses ESTOd - Ülemaailmsed Eesti Kultuuripäevad - oma mitmekülgsete kultuuriliste ja poliitiliste üritustega ja tuhandete osavôtjatega. Estival on suunatud peamiselt Rootsis elavatele eestlastele, neid ühendades ja tiivustades säilitama eesti keelt ja kultuuri ja sidemeid Eestiga. Estivali korraldajateks on mitme organisatsiooni, pôlvkonna ja huviala esindajad, kes tegutsevad heas koostöös Eesti Vabariigi esindajatega. Viimased Estivalid (2007 ja 2013) on oma osavôtjate ja ürituste arvu poolest olnud umbes sama suured kui ESTOd. Eelmisel Estivalil osalesid üle tuhande külastaja, EV president ja paljud kultuuritegelased Eestist. Estivalid kestavad tavaliselt 4-9 päeva ja Estival 2018 saab toimuma Stockholmis kevadtalvel 2018. Estival on ka suunatud Rootsi publikule, kellele tutvustatakse Eesti kultuuri, ettevôtlust ja turismivôimalusi.

Veebruar 2016 - Estivali Ühingu peakoosolek, kus alustame kava koostamise ja konkreetsete ettevalmistustega. Aprill 2016 Rootsis tegutsevate eesti organisatsioonide nôupidamine Estivali korraldamise kohta. Aastal 2017 igakuised korraldava toimkonna koosolekud. 2018 veebruaris Estival 2018 läbiviimine.

Algataja

Aho Rebas

Kaasalööjad
Kasutaja Sirle Sööt pilt
Sirle Sööt
Kasutaja Aili Salve Siht pilt
Aili Salve Siht
Kasutaja Evelin Tamm pilt
Evelin Tamm
Kasutaja Leelo Pukk pilt
Leelo Pukk
Kasutaja Taavo Kask pilt
Taavo Kask
Kasutaja Eesti Päevaleht pilt
Eesti Päevaleht
Kasutaja Katrin Saar pilt
Katrin Saar
Kasutaja Taave Vahermägi pilt
Taave Vahermägi