ESTO 2019 Helsingi – Tartu – Tallinn

Parim võimalus tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva on Eestimaal. Tulge üle Soome silla Eestisse 27. juunist 3. juulini 2019.

Mis on ESTO?

Ülemaailmseid eesti kultuuripäevi, mis on globaalselt tuntuks saanud ESTO nime all, on peetud järjepidevalt alates 1972. aastast.

  • ESTO on TRADITSIOON

I 1972 Toronto
II 1976 Baltimore
III 1980 Stockholm
IV 1984 Toronto
V 1988 Melbourne
VI 1992 New York
VII 1996 Stockholm – Tallinn
VIII 2000 Toronto
IX 2004 Riia
X 2009 Münster
XI 2013 San Francisco
XII 2019 Helsinki – Tartu – Tallinn

ESTO on LOOMINGULINE PROTSESS – KAASAMINE – GLOBAALSE KOOSTÖÖ ARENDAMINE – FOORUM ühisteks aruteludeks EESTLUSEST

Toome üle maailma laiali pillutatud eesti kogukonnad kokku, tugevdame globaalset eestlust, eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet.

Näitame, et eestlaseks saab kasvada ja eestlaseks jääda ka võõrsil elades. Ärme lahterda eestlasi kodueestlasteks ja väliseestlasteks. Me oleme eestlased, hoolime Eestist, eesti keelest ja kultuurist, ükskõik, kus me ka parasjagu elame... Saame kokku Eestis laulu- ja tantsupeo eel, et üheskoos tõdeda, kogeda ja jagada seda, mis meid, eestlasi, üksteisega seob. 

N 27. juuni HELSINGI - Seminarid Eesti Majas - EELPIDU R 28. juuni HELSINGI - eesti käsitöö-, disaini- ja kunstilaat Senaatintoril - ESTO 2019 avamine toomkirikus ja avakontsert AEGADE SILD - Avapidu Tallink m/s Silja Europa pardal L 29. juuni TARTU - Avatud uksed Tartu Ülikoolis - Seminar ja õpitoad „Oma juuri otsimas“ (Rahvusarhiiv) - Noortekas Emajõel - ESTO Laul - Sport: Golf, tennis, võrkpall, tänavakorvpall - SALAKÕRTS P 30. juuni TARTU - Jumalateenistus Jaani kirikus - NOORTEKONGRESS - Seminar ja õpitoad „Kuidas õpetada oma lapsele eesti keelt?“ (lapsevanematele) - ESTO 2019 ERMis: näitus „ESTO-d ja organiseeritud eestlus välismaal“ avamine ERMis, ekskursioonid, töötoad, filmifestival - Sport: golf, tennis, võrkpall, tänavakorvpall jne - SALAKÕRTS E 1. juuli TALLINN - Seminaride sari „VÕRGUSTIKUD – eestlased välismaal“ 1. päev: Eesti Majad ja vabaõhupiirkonnad; infokanalid ja häälekandjad; eesti kogudused - estDocs filmifestival - Laste- ja noorteprogramm - Sport: golf, tennis, võrkpall, tänavakorvpall - SALAKÕRTS T 2. juuli TALLINN - Seminaride sari „VÕRGUSTIKUD- eestlased välismaal“ 2. päev: Eesti keele õppimisvõimalused (koolid, seltsid, laste- ja noortelaagrid); noortevahetus; eesti teadlased; eesti kunst ja kirjandus - estDocs filmifestival - Laste- ja noortetegevused - Sport: golf, tennis, võrkpall, tänavakorvpall - SALAKÕRTS K 3. juuli TALLINN - Seminaride sari „VÕRGUSTIKUD – eestlased välismaal“ 3. päev: Loomemajandus ja rahvadiplomaatia; #eEstonia; #WorkEstonia #WorkForEstonia - ESTO lõpuball Lennusadamas

ESTO 2019 ettevalmistamisest on oodatud osa võtma kõik huvilised. Abikäed ja head ideed võtame avasüli vastu. Kontakt: peakomitee esimees Sirle Sööt, sirle@esto2019.com

Algataja

Sirle Sööt

Olen Rootsi Eestlaste Liidu (REL) esimees ja juhin ka Stockholmi Eesti Huvikooli ning Stockholmi Eesti Kooli Sõprade Seltsi. Lisaks osalen Stockholmi Eesti Kooli Lapsevanemate Kogu, Eesti Teaduslik Selts Rootsis, Klubi Estetic ja Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) juhtimises. Oma igapäevast leiva teenin Rootsi Justiitsministeeriumi ametnikuna. Pärit olen Viljandist. Elanud Stockholmis aastast 2002.