ESTO 2019 programm on paigas ja passid varsti müügisAvaldatud: 21.09.2018

Eesti Vabariigi juubeliperioodi mahub ka ESTO 2019 ehk XII Ülemaailmsed Eesti Kultuuripäevad, mis seekord toimuvad Helsingis, Tartus ja Tallinnas. 28. juunist 3. juulini kestvate kultuuripäevade programm on värskelt kinnitatud ning oktoobris jõuavad müügile ka festivalipassid.

Foto: Aron Urb/EV100

Ülemaailmsete Eesti kultuuripäevade pidulik avamine toimub 28. juunil Helsingis, kus Toomkirikus toimuvale aktusele järgneb avakontsert Senati väljakul. Päev varem algab Noorte Tulevikukonverents, kus saab laiendada oma kontaktvõrgustikku Soome lahe majanduspiirkonnast ning Eesti majas on avatud uste päev, kus huvilised saavad värskendada oma teadmisi Soome ja Eesti suhetest.

Avapäeva õhtul suunduvad estolased valge laevaga Tallinnasse. Merel süüakse pidulikult õhtust ning algab ESTO avapidu koos tantsu ja muusikaprogrammiga. Järgmisel hommikul sõidavad ESTO bussid ja rong Tartusse. Programmist saab detailsema ülevaate SIIT ning kindlasti tasub vaadata ka SIIA.

ESTO – kellele ja milleks?

  • Traditsioonile pandi alus 1972. aastal Torontos. Algatajateks sõjapõgenikena Kanadasse jõudnud eestlased.
  • ESTO ajalooline roll on hoida eestlust – kodust ja sünnimaast eemal, Nõukogude okupatsiooni ajal ning raudse eesriide taga.
  • Täpsemalt annab ESTO ajaloost ülevaate ERRi arhiivist leitav dokumentaal.

Rootsist pärit ESTO 2019 peakomitee juhi Sirle Söödi sõnul on ESTO roll oluline ka tänases maailmas. "Nüüd on meil kõigil küll võimalus Eestit külastada, ent laialipillutatud eestlaskonnas tuleb jätkuvalt eestlust ja ühtsuse tunnet hoida. Omavahelisi suhteid tuleb hoida nii väljaspool kui ka Eestiga," kinnitas Sööt.

ESTO 2019 toimub nädal enne suurt laulu- ja tantsupidu, tuues kokku eestlased ja nende sõbrad üle maailma, et tähistada üheskoos Eesti Vabariigi 100. juubelit.

Oktoobris jõuavad müügile ka ESTO passid. Korraldajate sõnul on passe piiratud arv ning eelmüügihind kehtib kuni 31. detsembrini.

Kõik uudised