Estofilia 100 - veebigalerii sajast soomlasest kes on aidanud üles ehitada Eestit

Missugused soomlased on aidanud üles ehitada Eestit? Soome saatkond on kogunud kingituseks Eestile galerii, mis on meie ühise ajaloo varamu ja infoallikas. 

Valmis!
Valmis!

Millised soomlased on jätnud 100-aastasele Eestile oma jälje? Milliste tegudega on nad tugevdanud kahe rahva suhteid? "Estofilia 100" virtuaalgaleriis on 100 Soome sillal kõndijat eri aegadest, kes räägivad meile Soome-Eesti kokkukuuluvusest.

Nad on loonud ja toonud endaga kaasa midagi uut, tegutsenud oma alal kartmatult ja kindlameelselt. Nad on hoidnud vabaduspüüdlusi au sees või ehitanud Eestit üles. Osa neist on oma positsiooni ohtu seadnud, osa andnud Eesti eest lausa elu. Teised on lihtsalt suurema kärata oma igapäevatööd teinud.

Osa kohta võime lugeda ajalooraamatutest, osa aga esindab vaikivat ajastut ja vähe tuntud ajalugu. Nende hulka kuulub nii vabadusvõitlejaid, teadlasi, kultuuritegelasi, ärimehi, otsusetegijaid kui ka tavalisi inimesi. Kõiki ühendab asjaolu, et nad on jätnud jälje.

Selle saidi kaudu saate teha ajarännaku läbi Soome-Eesti suhete, vaadates nende peale tagasi tänapäevases laiemas plaanis. See on austusavaldus ja tänu kõigile sadadele sillaehitajatele. Samas see toob päevavalgusesse ühisajaloost eriti seda, millest on räägitud väha. 

Galerii esmaesitlus toimus Tartus 3.mail 2018 Tartu Üliõpilaste Seltsi Maja Soome toas, majas kus on sõlmitud Soome ja Venemaa vaheline Tartu rahu leping. 

Galerii on ainult veebis, kuna eesmärk on kasvatada seda. Lisaks oluline osa allikalingid. 

Estofilia 100 leidub aadressilt https://estofilia.finland.ee/

Pressiteate siin: http://www.finland.ee/public/default.aspx?contentid=374744&nodeid=40599&...

Kontakt: pressinõunik Hannele Valkeeniemi, Soome suursaatkond Tallinnas, hannele.valkeeniemi@formin.fi, mob. 511 8548

Estofilia 100 -projekti sai valmis 3.mail ettevalmistuseksi Soome ja Eesti valitsuste ühisele juubelistungile, mis toimus 7. mail 2018. Se püsib veebis üleval alaliselt.

Algataja

Soome suursaatkond Tallinnas

Soome suursaatkond Tallinnas