ESTONIA NOW- Eesti festival Glagsow's

Šotimaal Glasgow’s toimub 12. - 18. novembrini Eesti kultuuri tutvustav mahukas festival Estonia Now, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

ENG

12.-18.novembrini  vältava festivali üritusi toimub linna seitsmes eri paigas, sh linna kesksetes kultuuriasutustes.

12.-18.novembrini on Tramway’s avatud Kulla Laasi (Foku) ja Kaisa Maasiku kureeritud Eesti kunstnikefilmide programm „Katse ja eksitus”, mille võtmesõnadeks on igapäevasus ja sellega toimetulek. Väljas on  Flo Kasearu, Mari-Leen Kiipli, Paul Kuimeti, Laura Kuuse ja Camille Laurelli, Mark Raidpere, Liina Siibi , Ingel Vaikla ja Marge Monko tööd.

Näitust täiendab 12.novembril toimuv Marge Monko vestlusõhtu teemal “Kaasaegne armastus” Glasgow Kaasaegse Kunsti Keskuses, mida korraldab TalkSeePhotography.

Koostöös Kanuti Gildi Saali ja Sõltumatu Tantsu Lavaga tuuakse 13.-14.novembril Tramway's lavale Mart Kangro “Start”, Karl Saksa “Seisund ja Disain” ning  Sigrid Savi “Imagine There was a Fish”.

16. ja 17.novembril  teeb Eesti Rahvusballett oma Šoti debüüdi. Tramway's etenduvad kolm lühiballetti - Tiit Helimetsa loodud "Aeg", Toomas Eduri 2009. aastal Londoni Püha Pauli katedraalis esietendunud ballett "Vaikivad monoloogid" ja Šoti Balleti kauaaegse esisolisti Eve Mutso uudisteos "Kaja".

14.11 linastub Glasgow Film Theatre's Rainer Sarneti “November” ja 17.11 linastuvad samas Anna Hintsi “Jää” ning Katrin ja Andres Maimiku “Minu näoga onu”.

15.11 linastub Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna film “Rodeo”  Kelvin Hall's ja toimub suursaadiku loeng.

16.11 tutvustavad Strathclyde’i Ülikooli tehnoloogia-ja innovatsioonikeskuses  Linnar Viik ja Adam Rang Eesti e-riigi toimimist. 

17.11 esinevad Hypnosaurus, DJ Ilmajaam, Hape ja Cubus Larvik koos Glasgow muusik Ajay C-ga üles tuntud klubis Stereo.

18.11 toimub Eesti brunch ajaloolises Glagsow restoranis Gandolfi Fish .

Festivali kava on leitav siit: www.estonianow.org

Korraldaja

Eesti Vabariigi suursaatkond Londonis