Estonian Art 20

Eesti Instituudi poolt väljaantava ingliskeelse kunstiajakirja „Estonian Art“ 20. juubeli tähistamise trükise väljaandmine, juubeliväljaande esitlemine 15.03.2018 kell 19.00 Tallinnas Kumu kunstimuuseumis.

EST ENG

Eesti Instituudi ingliskeelne ajakiri Estonian Art, mis jagab teavet Eesti kunstist, disainist ja arhitektuurist juba alates 1997. aastast, tähistab oma 20. sünnipäeva eriväljaandega „Estonian Art 20“, vaadates tagasi möödunud 20 aastale Eesti kaasaegses kunstis, seekord läbi kunstnike silmade.

Raamatus on kolmekümne kunstniku omavahelised dialoogid, vestlusi illustreerivad nende portreefotod, mille autor on Mark Raidpere.

Raamatus ajavad teineteisega juttu kunstnikud:

Kai Kaljo – Jaan Toomik

Erki Kasemets – Ene-Liis Semper

Kaido Ole – Tōnis Saadoja

Tanel Veenre – Jaanus Samma

Kiwa – Marco Laimre

Sirja-Liisa Eelma – Krista Mölder

Sandra Jõgeva – Tanel Saar

Pille-Riin Jaik – Mark Raidpere

Peeter Laurits – Kadri Mälk

Ly Lestberg – Tanja Muravskaja

Marko Mäetamm – Mall Nukke

Laura Kuusk – Liina Siib

Raoul Kurvitz – Jass Kaselaan

Andres Lõo – Raul Keller

Flo Kasearu – Jüri Ojaver

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.