Estonian Music Week Kanadas - näitus „Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu“

Arvo Pärdi muusika on puudutanud ja mõjutanud paljusid kuulajaid kõikjal maailmas. Näitus räägib, kes on see helilooja ja kus on tema juured. Arvo Pärdi lugu on üks osa Eesti loost.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
ENG

24.-29. mai 2018 toimub Torontos Estonian Music Week, muusikaürituste sari tutvustamaks mitmekesist ja kõrgekvaliteedilist eesti muusikat ja silmapaistvaid eesti muusikuid nii Eestist kui Põhja-Ameerikast. 

Festivali ajal on Koerner Hallis näitus helilooja Arvo Pärdist. Tema muusika on maailmas väga tuntud ja see on puudutanud ning mõjutanud väga paljusid inimesi. Näitus räägib helilooja loo – tema päritolust, lapsepõlve ja kujunemisaastatest. See lugu on üks osa Eesti loost, tuues kuulajale lähemale seda keskkonda ja kujunemislugu, milles on sündinud muusika, mida nii palju teatakse.

Festivali kontsertprogrammis saab olema esindatud kaasaegne eesti klassikaline muusika, koorimuusika, jazz, pärimusmuusika ja selle erinevad tuletised, elektrooniline popmuusika jm. Lisaks Eesti muusikute töödele esitletakse festivalil ka Kanada eesti heliloojate töid. Festivali kava ergastavad parimad Kanada lavajõud. 

Festivali korraldavad Estonian Studies Centre/VEMU (Kanada) ja Avarus (Eesti). Festivali partnerid ja toetajad on: Royal Conservatory of Music 21C muusikafestival, EV100, Toronto Arts Council, Eesti Sihtkapital Kanadas, Toronto Eesti Ühispank.

Hoidke silma peal festivali koduleheküljele: www.estonianmusicweek.ca, kust saab rohkem infot esinejate ja palju muud põnevat saabuva suursündmuse kohta.

Korraldaja

Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus MTÜ

Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus on 2009. aastal loodud valdkondlik katusorganisatsioon, mis algatab ja koordineerib muusikavaldkonna arendus- ja ekspordiprojekte.