Etendus "Hipide revolutsioon"

Ugala teatri ja R.A.A.A.M. lavastus teatrisarjas "Sajandi lugu", mille toimumisaeg on aastad 1970-1980.

Kangelaspoeem Eesti psühhonautide rännakust Nõukogude Liidu südamesse. On 1972. aasta. Woodstock on juba toimunud, biitlid on laiali läinud, kuid flower power valitseb ja läänemaailm võngub Veevalaja ajastu rütmis. Plaat-plaadilt ja teksapaarhaaval imbub hipikultuur läbi raudse eesriide. Neil seal on kommuunid, meil siin sistema. Neil seal on Vietnami sõda, meil siin nõukogude kord. Neil seal on vaba eneseväljendus, meil siin KGB, miilits ja hulluarstid. Neil seal on LSD, meil siin plekieemaldi “Sopals”. Eestist pärit hipide psühhedeelsed rännakud viivad nii Kesk-Aasiasse kui ka sisekosmose kujuteldamatutesse soppidesse. Üks, mis oli, on ja jääb, on vägivallatu eesmärk jõuda totalitaarse režiimi südamesse ja purustada Nõukogude Liit.

Mis on Nõukogude Liidu keskpunkt? Punane väljak on Nõukogude Liidu keskpunkt. Mis on maailma keskpunkt? Sina oled maailma keskpunkt. “Make love, not war”

Näidendi "Hipide revolutsioon" aluseks on Vladimir Wiedemanni teosed "Maagide kool" ja "Püha Kaljukitse radadel" ning eesti ja nõukogude hipide mälestused.

Esietendus Ugala suures saalis 3. veebruaril 2018.

Tõlkija Tiit Alte
Lavastaja Juri Kvjatkovski
Kunstnik Oksana Peretruhhina
Kostüümikunstnik Aleksei Lobanov
Muusikaline kujundaja Peeter Konovalov

Osades Klaudia Tiitsmaa, Ringo Ramul, Ott Aardam, Rait Õunapuu, Marika Palm, Janek Vadi, Andres Tabun, Tarvo Vridolin, Vallo Kirs, Kiiri Tamm, Kata-Riina Luide, Adeele Sepp, Vilma Luik, Luule Komissarov

2018. a talvel ja kevadel: 3. veebruar, 5. veebruar, 6. veebruar, 10. veebruar, 21. veebruar, 9. märts, 10. märts, 29. märts

2018. sügisel:
24. september kell 19 Estonia teatris Osta pilet
13. oktoober kell 19 Ugala teatris Osta pilet
2. november kell 19 Ugala teatris Osta pilet
23. november kell 19 Ugala teatris Osta pilet

Korraldaja

Teatrisari "Sajandi lugu"