Ettekanne elu võimalikkusest maal

Eesti rahva heaolu sõltub igaühest meist, kes me siin väikesel maalapil elame ja töötame. Minu kingitus EV100-le aitab näha, et elu maal on võimalik ka siis, kui keegi teine tööd ei paku.

Väga levinud on müüt, et elu ääremaadel pole võimalik - minu 2-tunnine ettekanne lükkab selle müüdi ümber. Enamus meist on kasvanud üles ühiskonnas, kus turumajandust ei tuntud ja riik oli see, kes kõigi eest hoolitses. Mõttemuster, et riik on see, kes meie eest kõik ette-taha ära peab tegema, on väga visa kaduma ja paljud inimesed ei tule selle pealegi, et riigi heaolu sõltub igaühest meist. Väga levinud on arvamus, et elu maapiirkondades pole võimalik, kuna seal pole piisavalt töökohti ja sellepärast jookseb maa inimestest tühjaks. Samas on näha ka vastupidist tendentsi - maale kolib aina rohkem selliseid inimesi, kes võtavad linnast kaasa oma töökohad ja kolivad sealt ära põhjusel, et maaelu pakub paremat keskkonda nii täiskasvanutele töö ja eraelu sidumiseks kui lastele kasvamiseks. Maal on hea ja turvaline, kuid mitte kõik ei tule selle peale, et töökoha võivad nad siin endale ise luua ega pea ootama, et keegi teine tuleb ja talle töökohti pakub. See ettekanne näitab minu ettevõtte, Leisi Lapikoja näitel, et elu ja ettevõtlus maal on võimalik toimetades ausalt nii iseenda, teiste kui ka oma riigi suhtes. Ettekanded toimuvad Saaremaal ja Muhumaal.

Kas maal on võimalik iseendale tööd andes toime tulla?
Kas aus ettevõtlus on Eestis võimalik?
Mida peaks ettevõtja teadma autoriõigustest
... ja palju muud huvitavat.

Seda kõike räägin oma ettevõtte, Leisi Lapikoja näitel.
Ma inspireerin ja innustan, informeerin ja jagan kogemust ning julgustan inimesi oma unistusi ellu viima, ise samal ajal kahe jalaga maa peale jäädes.

Elust ääremaal võib saada Sinu unistuste elu, leia vaid see õige teeots!

Ettekanne on minu kingitus saarlastele ja muhulastele EV100 raames.

Info ja tellimine: 5030899 või maire.forsel@gmail.com

Esinemise ajad on kokkuleppel tellijaga.

Neis paikades, kuhu esinema kutsutakse, vajaksin slaidiesitluseks vajalikku tehnikat (projektor jm).

Algataja

Maire Forsel

Olen hariduselt sotsioloog, elustiililt ettevõtja ja hingelt maailmaparandaja. Lisaks sellele ka maaeluentusiast, kes veendunult usub, et elu ääremaal on täpselt samapalju võimalik kui suurlinnades. Seepärast olen otsustanud võidelda levinud müüdiga, justkui maaelu oleks paratamatult välja suremas ja kui riik ei aita, siis jätkub massiline linnastumine ja maapiirkonnad muutuvad inimtühjaks. Mitte riik ei ole see, kes maaelu elavana saab hoida, vaid meie ise, kes me teame, et tänapäeva arenenud infotehnoloogiaga maailmas ei ole enam vahet, kas elad maal või linnas - töökoha saad omale luua ja end ära elatada just seal, kus ise tahad.