Ettevõtlusfond Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis

Eesti 100 aastat on olnud edukad tänu eestlastele. Me soovime panustada noorte ettevõtlusesse, sest nende kätes on Eesti tulevik, nemad teevad järgnevad 100 aastat veelgi paremaks.

Kui Magusad Küsimused oli õpilasfirma, käisime me konverentsidel, messidel, laatadel, mis olid sageli tasulised ning teistes linnades. Iga kord tasus kool meie osalustasud ning transpordi, tänu millele oli meil võimalik nendel üritustel käia ja kõiki neid kogemusi omandada. Ilma kooli toetuseta poleks me nii kaugele jõudnud, seega nüüd tahaksime ka neid aidata.

Ettevõtlusfond nimega Magus Fond Jaan Poska Gümnaasiumis on mõeldud kooliõpilastele, kes soovivad teha õpilasfirmat või tunnevad ettevõtluse vastu huvi. Fondist on võimalik saada toetust transpordikulude, osalustasu, stardikapitali jm katteks. Tänu sellele saavad noored käia üritustel, kuhu neil enda rahakotiga poleks võimalik minna. Fond aitab omandada kogemusi, teadmisi, tutvusi, mida tavalises koolitunnis sageli ei saavutata, kuid mis on väga vajalikud, et alustada edukat ettevõtet. Seega on suurem tõenäosus, et noortel tekib huvi ettevõtluse vastu ning neil õnnestub ka enda ettevõte luua, mis arendab Eesti ühiskonda.

Me tegime EV100-temaatikaga Magusad Küsimused ning iga müüdud mänguga paigutame 5% müügikäibest Magusasse Fondi. Meie Eesti-teemaline mäng näitab nii välismaalastele kui ka eestlastele, miks Eesti on imeline riik, aga iga ostuga panustab ka inimene noortesse, et tulevikus oleks võimalik tutvustada veelgi imelisemat riiki.

Meie mänguga saab tutvuda kodulehel www.magusadkusimused.ee või Facebookis https://www.facebook.com/magusadkusimused/

Algataja

Magusad Küsimused

Magusad Küsimused on šokolaadimälumäng, millega mängijad saavad teada Eesti kohta uusi fakte, süües samal ajal šokolaadi ja mängides mängu. Väikeses karbis on 12 maitsvat šokolaadi ning igal šokolaadil on ühel poolel küsimused Eestist ja teisel poolel vastused. Karbist võetakse šokolaad, küsitakse küsimus ning õige vastuse korral võib vastaja šokolaadi ära süüa. Eesti tundmaõppimine on lõbus ja magus.