Ettevõttele

Kõik ettevõtted on väga oodatud kaasa lööma EV 100. sünnipäeva programmis. See on ettevõttele hea võimaluse julgete ideedega silma paista ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suurejooneliselt tähistada.

Juubelitooted ja -teenused

Ettevõtted on oodatud looma spetsiaalselt EV 100. sünnipäevale pühendatud tooteid ja teenuseid, millel kasutatakse EV100 logo ja sümboolikat. Ettevõtete enda otsustada, kas tooteks valida juba rahva lemmikuks muutunud klassikaline toode, millele anda juurde juubelihõng ja pidulik pakend või luua spetsiaalselt tähtpäevaks uus ja unikaalne toode. Kõige olulisem on see, et tooted oleksid kvaliteetsed ning aitaksid väärikalt tähistada juubelit, jutustada lugusid Eesti saja aasta ajaloost, tänapäevast ja tulevikust.

Kui muidu on EV100 logo ja sümboolika kasutamine kõikidele EV100 programmis kaasalööjatele tasuta, siis juubelitoodete ja -teenuste müüjatelt oodatakse EV100le pühendatud toote või teenuse käibest kindla protsendi ulatuses mõne EV100 programmis oleva kingituse või sündmuse toetamist. Sobiva kingituse või sündmuse leidmisel pakub EV100 toimkond kindlasti abi, kui ise sobivat ei leia.

Lisaks võimalusele valida toetamiseks mõni kingitus EV100 veebist võib ettevõte luua ka päris oma kingituse, mis sobib ettevõtte eesmärkidega. Kingituseks sobib algatus, mis toob rõõmu ja loob paremat tulevikku kaasmaalastele. Eriti oodatud on algatused, mis muudavad meie laste ja noorte elu helgemaks. 
 
Juubelitoodete puhul eksklusiivseid kokkuleppeid ei tehta. See tähendab, et kõik ettevõtted võivad EV100 teemalisi tooteid välja pakkuda. Ettevõtetega, kel on soov turule tuua EV100 toode või teenus, sõlmitakse logo kasutamiseks vastav litsentsileping. 

EV100 fookus on lastel ja noortel, sestap alkoholi- ja tubakatoodetele litsentsilepingut ei sõlmita ega EV100 logo kasutamiseks ei väljastata. Samuti ei saa logo kasutada eesmärgil, mis ei vasta EV100 väärtustele ja üldtunnustatud heale tavale.

Mida peaks ettevõtja tegema, et EV100 logo kasutusele võtta?

1) Valima välja sobiva toote või teenuse, millest kujundada juubelitoode
2) Tutvuma EV100 programmi võimalustega ja valima välja kingituse, mida hakatakse toetama toote või teenuse läbimüügist
3) Alla laadima logo kasutamise taotluse ja saatma selle EV100 turunduskonsultandile Liisi Taremäele liisi.taremae@riigikantselei.ee 
4) Allkirjastama vastava litsentsilepingu
5) Kinnitama toote näidise ja pakendi kujunduse EV100 toimkonnaga. EV100 logo kasutusreeglid ja stiiliraamatu leiab siit
6) Viima oma plaanid ellu ja rõõmustama kingi saajat