Ettevõttele

Kõik ettevõtted olid väga oodatud kaasa lööma EV 100. sünnipäeva programmis. See oli ettevõttele hea võimaluse julgete ideedega silma paista ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suurejooneliselt tähistada.

Juubelitooted ja -teenused

Ettevõtted olid oodatud looma spetsiaalselt EV 100. sünnipäevale pühendatud tooteid ja teenuseid, millel kasutati EV100 logo ja sümboolikat. Ettevõtted otsustasid ise, kas tooteks valida juba rahva lemmikuks muutunud klassikaline toode, millele anda juurde juubelihõng ja pidulik pakend või luua spetsiaalselt tähtpäevaks uus ja unikaalne toode. Kõige olulisem oli see, et tooted oleksid kvaliteetsed ning aitaksid väärikalt tähistada juubelit, jutustada lugusid Eesti saja aasta ajaloost, tänapäevast ja tulevikust.

Kui muidu oli EV100 logo ja sümboolika kasutamine kõikidele EV100 programmis kaasalööjatele tasuta, siis juubelitoodete ja -teenuste müüjatelt oodati EV100le pühendatud toote või teenuse käibest kindla protsendi ulatuses mõne EV100 programmis oleva kingituse või sündmuse toetamist. Sobiva kingituse või sündmuse leidmisel pakkus EV100 toimkond kindlasti abi, kui ise sobivat ei leidnud.

Lisaks võimalusele valida toetamiseks mõni kingitus EV100 veebist võis ettevõte luua ka päris oma kingituse, mis sobis ettevõtte eesmärkidega. Kingituseks sobis algatus, mis toob rõõmu ja loob paremat tulevikku kaasmaalastele. Eriti oodatud olid algatused, mis muudavad meie laste ja noorte elu helgemaks. 
 
Juubelitoodete puhul eksklusiivseid kokkuleppeid ei tehtud. See tähendab, et kõik ettevõtted võisid EV100 teemalisi tooteid välja pakkuda. Ettevõtetega, kel oli soov turule tuua EV100 toode või teenus, sõlmiti logo kasutamiseks vastav litsentsileping. 

EV100 fookus on lastel ja noortel, sestap alkoholi- ja tubakatoodetele litsentsilepingut ei sõlmitud ega EV100 logo kasutamiseks ei väljastatud. Samuti ei saanud logo ametlikult kasutada eesmärgil, mis ei vasta EV100 väärtustele ja üldtunnustatud heale tavale.

Mida pidi ettevõtja tegema, et EV100 logo kasutusele võtta?

1) Valima välja sobiva toote või teenuse, millest kujundada juubelitoode
2) Tutvuma EV100 programmi võimalustega ja valima välja kingituse, mida hakatakse toetama toote või teenuse läbimüügist
3) Alla laadima logo kasutamise taotluse ja saatma selle EV100 toimkonnale
4) Allkirjastama vastava litsentsilepingu
5) Kinnitama toote näidise ja pakendi kujunduse EV100 toimkonnaga. EV100 logo kasutusreeglid ja stiiliraamatu leiab siit
6) Viima oma plaanid ellu ja rõõmustama kingi saajat