Euroopa curlingu meistrivõistlused 2018

Euroopa curlingu meistrivõistluste näol on tegemist erakordselt suure spordisündmusega, mille laadsete toimumine Eestis on haruldane. See on suurepärane kink Eestile sajandaks sünnipäevaks!

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Eesti Curlingu Liit näeb curlingu EM'i EV100 kavas, kui üht aasta suurimat spordisündmust. Läbi EV100 brandingu saame Eesti sünnipäeva tähistamise meeleolu viia veelgi rohkemate inimesteni kogu Euroopas ja näidata, kui suure spordisündmuse läbi viimiseks on Eesti võimeline. Täiskasvanute tiitlivõistlus olümpia-alal on Eestis harukordne nähtus, sest enamikel spordialadel pole see lihtsalt võimalik infrastruktuuri tõttu.

Le Gruyère AOP Euroopa curlingu meistrivõistlused 2018 on:
- Suurim curlingu tiitlivõistlus maailmas (46 osalevad võistkonda, A-divisjonis 20 ja B-divisjonis 26).
- Curlingu Euroopa tipud on ka maailma tipud. On garanteeritud, et Eestisse tulevad võistlema ka paljud 2018.aasta OM-medalistid.
- 2018.aasta EM on ühtlasi ka kvalifikatsioonivõistlus 2019.aasta MM'iks, kus võistkonnad võistlevad järgmise (2022) taliolümpia punktide nimel.

46 võistkonna hulgas osaleb Eestis Euroopa 26 parimat meeskonda ja 20 naiskonda. Iga võistkond võib EM'il välja panna maksimaalselt ühe naiste ja ühe meeste koondise, seega on Tallinna tulemas suur hulk erinevaid Euroopa esindusi.

Viimased linnad, kes on võõrustanud Euroopa meistrivõistlusi:
2016 - Glasgow, UK
2017 - St Gallen, Šveits

Tondiraba jäähalli näol on Tallinnas võimalik korraldada unikaalne curlingu-EM, kus ühe katuse all saavad toimuda A- ja B-divisjoni turniirid. 

Korraldajatena ootame turniiri vaatama üle 1000 curlingu-turisti välismaalt, kuid ürituse teeb unikaalseks eelkõige selle vaatajaskond TV-vahendusel. WCF ja Eurosport on 2018.aasta EMiks juba lepingu sõlminud ja tänavu oodatakse teleauditiooriumiks ca 50 miljonit inimest. Aasta-aastalt on see näitaja ka kasvanud.

Curlingu EM toimub pika perioodi vältel ja seega on Eestisse sel ajal oodata suurt hulka välisturiste. Seeläbi on tegemist suurepärase võimalusega, et Eesti sajandat sünnipäeva ka ülejäänud Euroopale meelde tuletada.

Korraldaja

Eesti Curlingu Liit

Märksõnad: