Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu Leicesteris Kesk-Inglismaal

Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu Leicesteris tähistab 100 aastat laulu ja tantsu Eestis ja vôôrsil.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Euroopa eestlaste 5. laulu- ja tantsupidu Leicesteris Kesk- Inglismaal toob Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kokku eestlaste koorid ja tantsurühmad viieteistkümnest Euroopa riigist. Kontserdi kava viib kuulaja laulu ja tantsuga läbi viimase 100 aasta Eesti ajaloos: alates iseseisvusmanifestist 1918. aastal läbi sõjaaja ja nõukogude okupatsiooni, mil paljud eestlased põgenesid Eestist Lääne-Euroopasse. Sealt edasi aga läbi laulva revolutsiooni ja taasiseseisvumise tänapäeva koorimuusikani välja. 

Festival algab 7. septembril kell 19:30 ansambel Curly Strings'i, ning soojendusbänd ÖÖ esinemisega Y Theatre'is, kuhu on oodatud kõik folgi- ning Eesti muusika fännid ja huvilised.

8. septembril kell 14:00 - 17:00 aga on The Venue @DMU's De Montfort University's kavas laulu- ja tantsupidu. Esinevad eesti koorid ja rahvatantsurühmad ning kaasa lööb ka Curly Strings. 

Samal ajal saab saali fuajees uudistada fotonäitust, mis annab ülevaate eesti kogukondade kultuurielust Ühendkuningriigis viimase 70 aasta jooksul – alates 1947. aastast, mil paljud eestlased saabusid UKsse sõjapõgenikena, tänapäevani, mil siin tegutsevad nendesamade eestlaste järeltulijad ning pärast Eesti taasiseseisvumist Inglismaale elama, õppima ja töötama asunud eestlased.

Esinemiste vahel on publikul võimalus külastada Leicesteri Eesti Maja, kus asub festivali infopunkt. 1960. aastal asutatud Leicesteri Eesti Maja on olnud pea 60 aastat eestlaste kultuurikeskus Kesk-Inglismaal. 

Festival lõpeb after party'iga laupäeva, 8. septembri õhtul Ukraina Maja saalis, kus nii esinejad kui ka peopublik saavad koos meelt lahutada. 

Festivali korraldab Inglismaa Eestlaste Ühing (IEÜ). 1947. aastal asutatud ühingu peamine siht on algusest peale olnud eesti keele, meele ja kultuuri säilitamine ning tutvustamine väljaspool Eestit. 

Piletid on saadaval ürituse kodulehelt.

Korraldaja

Inglismaa Eestlaste Ühing