EV 100 merekogukond turvalisemaks

Saame just sel aastal paaditäie päästjaid välja panna, koolitus on läbitud juba varasemalt ja nüüd on olemas ka korralikud päästeülikonnad. 

Lahemaa merepääste üksus asub Lääne- Virumaal ja piirkonnaks on ala umbes 25 km (Vainupeast kuni Viru- Nigula vallani välja). Merepäästeüksuses on tegutsevad kohalikud inimesed, kelle südameasjaks on tagada turvalisem elukeskkkond merel, avatud on uusi sadamaid, lisandumas on veelgi. Tegevused merel on hoogustumas ja hea kui piirkonnas on olemas vabatahtlik üksus, kes saab vajadusel operatiivsemalt appi minna.

Soetatakse 3 komplekti päästeülikondi, lisavarustuses on nuga, veekindel lamp, soe pesu. Ja oleme nii komplekteerinud ühe paaditäie päästjaid, et vajadusel igasuguste ilmastikutingimustega merele appi minna.

Projekti elluviimist toetavad EV100 ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Asume tegutsema ja loodame peadselt kingituse valmis saada

Algataja

MTÜ Lahemaa Merepääste Selts

MTÜ Lahemaa Merepääste Selts tegutseb vabatahtlikkuse alusel ja koosneb piirkonna inimestest, kes soovivad kaasa lüüa mereohutuse suurendamisel, on valmis osalema koolitustel, et saada vajalik väljaõpe ja vajadusel on valmis minema appi merele kas siis päästetöödele või õppustele. Osaletakse ka ennetustegevustes ja tutvustatakse mereohutust nii lastele kui täiskasvanutele.