EV100 täispika dokumentaalfilmi konkurss Kestev

Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Rahvusringhäälinguga kuulutas välja konkursi Eesti Vabariik 100 raames loodava täispika dokumentaalfilmi idee ja režissöör-produtsent tandemi leidmiseks.

Postimees/Scanpix

Konkursi eesmärgiks on luua Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kinolevi potentsiaaliga täispikk dokumentaalfilm, mis puudutab laiemat avalikkust ning käsitleb kõrgel kunstilisel ja tehnilisel tasemel teostatult Eestimaa ja inimese suhet ning seoseid, suhteid ja võrgustikke, mis moodustavad terviku nimega Eesti.

Ideede esitamise tähtaeg ja koht: 15. jaanuar 2015 e-posti aadressile kristina(ät)filmi.ee

Kandideerida võivad Eestis asutatud juriidilised isikud, kelle põhitegevusala on filmide tootmine. Produtsent peab olema tootnud vähemalt 1 täispika dokumentaalfilmi viimase viie aasta jooksul, mida on rahastanud Eesti avalikud fondid (EFI, Kultuurkapital).

Esitada tuleb järgnevad dokumendid:
- filmi kontseptsioon ja põhjendus, miks just antud film sobib tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva (1-2 lk.);
- stsenaarne kokkuvõte (1-2 lk.);
- režissööri nägemus filmist  (1 lk.);
- režissööri ja produtsendi CV.

Ideid hindab žürii koosseisus Tiit Pruuli (Eesti Vabariik 100 juhtrühm), Peep Puks (Eesti Dokumentalistide Gild,  režissöör), Eero Epner (dramaturg), Kaarel Kuurmaa (Eesti Filmi Instituut) ja Marje Jurtšenko (ERR).

Žürii valib välja kuni 3 ideed, millele eraldatakse arendustoetus á 5000 eurot. Välja valitud ideede arendustööd toimuvad ajavahemikus veebruar – mai 2015. 

Arendatud ideede esitamise tähtaeg on 15. mai 2015.
Tootmistoetust saab 1 projekt.
Filmi kinolinastus toimub 2018. a. jooksul.

Märksõnad

Kõik konkursid