EV100 äpp ühendab kõik, kes kannavad Eestit oma südames Avaldatud: 03.04.2017

Eesti juubelisündmuste jaoks loodud EV100 äpp ühendab digitaalselt maailmas kõiki, kes Eestit oma südames kannavad. 

Alates tänasest saavad huvilised oma nutiseadmesse laadida äpi, mis koondab endas kõik EV100 uudised ja sündmused ning võimaldab luua oma EV100 ürituste kava. EV100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul on Telia poolt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingitusena loodud äpp hea ja mugav abiline kõigile, kes juubelipidustustel osaleda soovivad. 
 
Vajutades äpis südame nupule, ilmub kaardile inimese asukohta tähistav helendav täpike. Nii saavad kõik Eestis ja ka parasjagu eemal viibivad inimesed märku anda, et hoolivad oma maast. EV100 avasündmusel 16. aprillil saab nii ETV vahendusel kui ka äpis vaadata, kuidas Eesti kaart ja ka maailmakaart täpikestega täituvad. 

„Loodetavasti leiab kinnitust vana tõdemus, et igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane,“ ütles Jaanus Rohumaa. „Eesti Vabariigi 100. juubeli eel on meil võimalus luua maailmakaardile unikaalne pilt sellest, millistes maailma punktides eestimaalased täna reaalselt asuvad. Kutsume kõiki Eestimaa sõpru nii siin- kui sealpool piiri endast märku andma ja uut äppi ka oma välismaal asuvate kaasmaalastega jagama, et see pilt võimalikult kirju saaks,“ sõnas Telia Eesti juhatuse esimees Dan Strömberg. 

Kellel nutitelefoni ei ole, saab oma asukohast märku anda, helistades tasuta numbril 800 8100 või vajutades südame nuppu veebilehel http://ev100.telia.ee

16. aprillil alustame EV100 pidustused suure endisaegse kubermangupiiri kustutamise matkaga, millel saab osaleda registreerudes siin. Nimelt möödub sajand eestlaste asualade ühendamisest ning Eestimaa ja Liivimaa kubermangu vahelise piiri kaotamisest. Telia nutirakenduse abil saavad kõik huvilised 16. aprillil jälgida, kuidas kustub kaardilt Eestimaa ja Liivimaa kubermangu vaheline piir. Samuti saab äpist ülevaate Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise uudistest ning sündmustest ja panna üritustest kokku enda kava. EV100 programm on avatud, seega on info pidevalt uuenev. Programm kestab kuni 2. veebruarini 2020. Rakendus on saadaval eesti, inglise ja vene keeles. Äpi saab tasuta alla laadida siit: Google Play ja iTunes

Tähistame koos EV100 juubelipidustuste algust 16. aprillil!

Aprillili keskpaigas möödub 100 aastat päevast, mil eestlaste asualad said ühendatud ning tekkis meie riigi kontuur. Tähistame seda sündmust 16. aprillil koos ja avame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused!
 
Võimalused, kuidas tähistada 16. aprillil Eesti riigi juubeli avasündmust:
# Matka endisaegsel kubermangupiiril, et see üheskoos sümboolselt kustutada. Registreeri matkale siin
# Naudi pidustuste algust Eesti Televisiooni vahendusel, mis toob kõigile avasündmuse koju kätte. Mängime Eesti Mängu, tutvume EV100 juubeliprogrammiga ja jälgime meeleolukaid otselülitusi matkadele.
# Lae 16. aprilliks alla EV100 ametlik äpp Google Play'st või iTunes'ist. 16. aprillil äpis südamenuppu vajutades annad märku, et hoolid oma Eestimaast. Kõiki vajutatud südameid kuvatakse ETV ekraanil. Veel saad äpis panna kokku oma EV100 sündmuste kava.
# Süüta 16. aprilli õhtul pere, sõprade või oma kogukonnaga lõke, et valgustada teed läbi kevade XII noorte laulu- ja tantsupeo poole ja tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäevapeo algust. Loe lähemalt siit
 
Lähemalt 16. aprilli matkast:
Endisaegselt kubermangupiiril matkajad saavad valida üheksa erineva sihtkoha ja 18 erinevas pikkuses marsruudi vahel, kust leiab endale jõukohase distantsi iga piduline. Matkamist on põnev jälgida ka kodust ETV ekraani ja EV100 kodulehe vahendusel. Nimelt on rajal teiste seas ka seiklussportlased, kes on varustatud spetsiaalse GPS-seadmega, mille abil on nende liikumine jälgitav virtuaalsel kaardil. Vastavalt matkajate liikumisele saab õhtuks piirjoon jälle kustutatud ja tähistame 100 aasta möödumist Eesti riigi kontuuri tekkest!
 
Kuna õhtul suudavad kohalikud rahvamajad meeleolukaks programmiks vastu võtta piiratud arvu külalisi, saavad matkadele registreeruda 3000 esimest huvilist. 
 
Tähelepanu! Matkaja korraldab enda transpordi marsruudi algusesse ja lõpp-punktist ära ise!
 
Rahvamatkal osalemine on tasuta. Kohtumiseni 16. aprillil!

Kõik uudised