EV100: Elva kesklinna avaliku ruumi arhitektuurivõistlusLõppenud

Eesti Arhitektide Liit koostöös Elva linnavalitsusega kuulutas välja Elva kesklinna avaliku ruumi arhitektuurivõistluse ruumilise lahenduse leidmiseks Elva linna Kesk tänavale ja seda ümbritsevale kontaktvööndile. 

Sille Annuk

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 7. märts 2016 kl 16:00, tulemused selguvad hiljemalt 31. märtsil 2016.

" Elva linnal on hea meel liituda nende kohalike omavalitsustega, kes sooviksid vabariigi 100 aastapäevaks oma linnasüdamed korda saada. Leidsime, et koostöös Eesti Arhitektide Liiduga on selleks parim võimalus läbi programmi „Hea Avalik ruum”“, sõnas Elva linnapea Eva Kams. „Meie eesmärgiks on anda Elva peatänavale tagasi väärikas koht meie linnapildis ja selle läbi uus hingamine kogu kesklinna ruumile.”

„Võistlusel otsitakse ruumilist lahendust Elva linna Kesk tänava ja seda ümbritsevale kontaktvööndile.

Ideekonkursil tuleb lahendada kogu võistlusala funktsionaalse ja ruumilise tervikuna, millest moodustuks Elva linna esinduspiirkond.“ selgitas võistluse lähteülesande koostanud arhitekt Kalle Komissarov. 

Võistluse preemiafond on 15 500 eurot, mida rahastab Elva Linnavalitsus, korralduskulud katab Riigikantselei.

Võistluse viitenumber Riigihangete registris on 169734.

Võistlus toimub EV100 sünnipäevaprojekti „Hea avalik ruum“ raames, mille tulemusel loodetakse aastaks 2020 planeerida ja ümber ehitada 15 Eesti tõmbekeskuse avalikud alad, peaväljakud või peatänavad. Projekti eestvedajad on Eesti Arhitektide Liit koostöös EV100 korraldustoimkonnaga.

Projekt „Hea avalik ruum“ tegeleb linnakeskuste korrastamisega, mis peaks olema riikliku regionaalpoliitika üks eesmärke. Projekti eesmärgiks on korrastada ja kujundada väikelinnade keskused neile iseloomulikuks kultuuriürituste korraldamise ja vaba aja veetmise kohaks, mis annab liikumiseelise jalakäijale. Muutes linnasüdamed inimsõbralikumaks elukeskkonnaks, on võimalik hoogustada ettevõtlust ja vältida linnade laialivalgumist.

Lisainfo:

Kalle Vellevoog, Eesti Arhitektide Liidu aseesimees
E-post: kalle@jvr.ee
Tel: 506 7586

Eva Kams, Elva linnapea
Telefon: 730 9880
E-post: eva.kams@elva.ee 

Kalle Komissarov, Eesti Arhitektide Liit, võistlustingimuste koostaja
E-post: kalle.komissarov@gmail.com 
Tel: 554 0203

Kõik konkursid