EV100 Kärdlas – laste mänguväljak randa

Hiidlased rajavad EV100ks Kärdla randa laste loovust arendava ja kohalikest materjalidest tehtud mänguväljaku.

Kärdla rand on viimastel aastatel vähe kasutuses olnud.
Meri on rannast viinud liiva, puuduvad laste mänguväljakud ja muud vaba aja veetmise võimalused.

Eelmisel aastal ranna parki rajatud madalseikluspargi aktiivne kasutamine näitab, et meie pered ja noored soovivad viibida vabas õhus ja teha sporti.

Puudu oli vaid loodus- ja lastesõbralik mänguala, kus väikelapsed saaksid oma loovust arendada, liivaga mängida, turnida ning vanemad koos lastega aega veeta.

Hiiumaa Lastekaitse Ühingu toel rajatakse nüüd lastele võimalus mängida spetsiaalselt neile ehitatud puidust mänguväljakul.

Hiiumaal on koolituse saanud paljud puuskulptorid, kelle looming on huvitav ja väärib kaunistama meie avalikku ruumi.
Kohalikust puidust kujud on põnevad mängupaigad lastele. Samuti on need inspiratsiooniallikaks peredele loomaks puidust mänguvahendeid ja skulptuure. Ka saadavad need sõnumi meie külalistele, et Hiiumaal on andekad skulptorid, kelle looming on huvitav ja omanäoline.
Väikelastele rajatakse liivakast, mis on ääristatud nummerdatud puupakkudega – neil saab turnida, neid saab loendada.
Liivakasti keskel on puidust liivakell ja liivakasti neljas nurgas täis-, poolt tundi, veerand- ja kolmveerandtundi näitavad puukujud. See on täiesti toimiv looduslik kell, mida vanemad saavad kasutada lastele aega õpetades ja õigel ajal mängu lõpetades.
Mänguväljaku kõrval on kaks suurt puidust täringut, mida saab veeretada ja kus on peal numbrid.

Liivakasti kõrval hakkavad seisma kaks puuhobu, mille peale saab istuda, lisaks kaalukiik ja pink koos lauaga, kus saab piknikku pidada või vanemad istuda ja laste tegevust jälgida.

Avame mänguväljaku 2019. aasta lastekaitsepäeval – 1. juunil.

Algataja

EV100 igas külas